Ovčáček přirovnal alkoholika Zemana k handicapovanému Rooseveltovi. Má ten člověk vůbec dno?

Jiří Ovčáček v rámci obhajování Miloše Zemana opět nastavil novou laťku nevkusu. Zemana, který se během návštěvy Číny sotva držel na nohou a nebyl schopen chůze na delší vzdálenosti, na svém Twitteru Ovčáček přirovnal k americkému prezidentu Franklinu Delano Rooseveltovi, který byl upoután na invalidní vozík. Opomněl tak nejen fakt, že kariéra obou prezidentů spolu nemá nic společného, ale i to, že zatímco Rooseveltovy pohybové obtíže byly způsobeny obrnou, Zeman se k cukrovkářské neuropatii dolních končetin dostal vlastním neutěšeným životním stylem a pitím nadměrného množství alkoholu.

Jiří Ovčáček se za čtyři a půl roku ve službách Miloše Zemana dokázal vymanit ze stínu pouhého tiskového mluvčího. Zároveň je nejzarytějším obhájcem čehokoliv, co Zeman udělá, na sociálních sítích, kde je ochoten za milovaného prezidenta položit život. To, s jakou vervou je Ovčáček ochoten svého chlebodárce hájit, místy dalece překračuje pomyslnou hranici dobrého vkusu.

Ovčáček pochopitelně se Zemanem odletěl na státní návštěvu Číny. Už z fotek je na první pohled patrné, že prezident rozhodně nebyl ve formě. Na většině snímků je viditelně ztrhaný, na videozáznamech pak nemůže chodit, vrávorá a ostatní státníci musí čekat, než je Zeman z jednoho místa na druhé transportován na elektrickém vozíku.

Zemanův zdravotní stav je dlouhodobě tristní, prezident schází před očima a udržet se na nohou je pro něj už i s holí obtížné. To však nebrání věrnému Ovčáčkovi sveřepě trvat na tom, že pan prezident je zcela zdráv, kondici má lepší než dvacetiletý mladík a jediné, co ho trápí, je cukrovka a jí způsobená neuropatie dolních končetin. Když lidé začali Zemanovo zdraví kritizovat a na základě snímků z Číny spekulovat o prezidentově způsobilosti vůbec úřad zastávat, odpálil Ovčáček bombu ubohosti.

Na svém Twitteru Ovčáček sdílel fotografii amerického prezidenta Franklina Delano Roosevelta upoutaného na invalidní vozík a tu doplnil textem o tom, že nepohyblivý Roosevelt vyhrál druhou světovou válku a stejně tak i těžce se pohybující Zeman nyní bojuje za zájmy České republiky. Kohokoliv jiného by za podobný blábol musela hanba fackovat, Ovčáček jej však myslel smrtelně vážně.

V prvé řadě srovnávat prezidentství Roosevelta s tím Zemanovým je asi jako srovnávat pití vody s pitím louhu s tím, že obojí je přeci tekutina. Roosevelt patřil k nejrespektovanějším státníkům své doby a v časech druhé světové války dokázal nejkrvavější konflikt vyhrát a byl svým lidem obdivován. Zeman je pozůstatkem úpadkové politické kultury 90. let, polovina Čechů ho nemůže vystát a na mezinárodní politické scéně dělá jako dvorní pochlebovač Vladimíra Putina tak leda ostudu.

Co je ale nejhorší, je srovnávání Zemana s Rooseveltem po stránce jejich nemožnosti chodit. Zatímco Roosevelt nemohl chodit jako následek prodělané obrny, kterou nemohl nikterak ovlivnit, Zemana k jeho zdravotnímu stavu dostal dlouhodobě destruktivní životní styl, nadměrné kouření a alkoholismus. Ve finále může být rád, že má jen cukrovku a necitlivé nohy, mnoho jiných lidí by s jeho životosprávou dávno zemřelo.

Srovnání Zemana s Rooseveltem je z Ovčáčkovy strany novým dnem, které dokázal vyhloubit při fanatickém zastávání se Miloše Zemana. Kromě toho, že je zostuzením nejen odkazu jednoho z nejvýznamnějších mužů 20. století, který je tímto připodobňován k provinčnímu alkoholikovi, je i plivnutím do tváře všech handicapovaných osob, které se snaží se se svým osudem vyrovnat a do toho jim zde někdo předhazuje, že by si měli vážit člověka, který si zdraví sám dobrovolně zhuntoval.

Tady si připomeňte, jakou ostudu Zeman v Číně dělal.

Komentáře