Odhalení: Rokytkovi někdo zákeřně přimíchal do chlastu alkohol

Proruský aktivista, člen pražské KSČM a šéfredaktor Pražského zpravodaje Milan Rokytka se ožral jako carský důstojník. To se někdy stane (skoro) každému. Někomu jen jednou za život, jinému obden. Samo o sobě by to nebylo zajímavé, nebýt dvou bizarních okolností.

Obrázek uživatele Ivan Brezina
„Svět patří těm, co se neposerou.“

Zaprvé se Rokytka ožral ve volebním štábu Miloše Zemana. Bylo tam moře chlastu a Zemanovci slavili vítězství. Rokytka navíc ještě zapíjel vítězství „ruského švába“, jak se Zemanovi pro jeho úzké vazby na Kreml přezdívá. Tohle je smutné. Radovat se z toho, že se naše země posune na Východ, je asi stejně zvrhlé, jako radovat se v srpnu 1968 z příjezdu sovětských tanků.

A zadruhé (což už je veselé) Rokytka svou bohatýrskou kalbu bizarně rozmazává. Normální člověk by někam zalezl, styděl se a čekal, až se ta veřejná ostuda přežene. Rokytka ale příchází s úchylnými konstrukcemi. Jeho myšlenkové pochody i věty jsou natolik kostrbaté, že se je vyplatí ocitovat:

„A neboť TOP článek Postoj neslušného člověka a vlastizrádce z pera vědeckého pracovníka v penzi Drahomíra Jurajdy byl v kruzích Zemanovců před volbou prezidenta velmi populární, čtený, komentovaný a sdílený desítkami tisíc lidí, neboť odhalil pochybný mravní profil vyzyvatele a přispěl nesporně k jeho těsné porážce, nemohu vyloučit, že mi někdo vhodil do nápoje ze msty nějaký sofistikovaný jed, po kterém jsem zkolaboval a nebýt zásahu několika kolegů, kteří nebyli hyenističtí a zavolali záchranou službu, nemusel jsem již být živ a vlastizrádné pražské kavárně dále na obtíž.“

Taky absolutně netušíte, co tím chce autor říct. Souvislosti nám unikají. Zveřejnil snad Rokytka nějaký článek, kvůli kterému po něm jde jak Drahoš, tak i kavárníci? Naprostá většina české veřejnosti až do alkoholického extempore netušila, že existuje jak nějaký Rokytka, tak i Pražský zpravodaj. Proč by někdo trávil čičmundu a mstil se tak plátku, který nikdo nezná? Tohle je opilecká paranoia.

Jediné, čeho tím tyjátrem Rokytka dosáhl, je stonásobné zesílení své vlastní hanby, ostudy a ponížení. Jeho jméno se už dostalo do přísloví („Vylejt se na Rokytku“) a hlášek („To byla zas na oslavě otrava…“).

Rokytka tím navíc poněkud bizarně vytváří paralelu mezi sebou samým a kolaborantskými protektorátními novináři, které československý odboj v čele s generálem Eliášem v září 1941 skutečně otrávil v tzv. chlebíčkové aféře bakterie tyfu a tuberkulózy. Tři z novinářů onemocněli a Karel Lažnovský následně zemřel. Takhle to holt dopadá, když někdo nezná základy historie...

My se spíš domníváme, že Rokytkovi někdo zákeřně přimíchal do chlastu alkohol.

A tady si přečtěte o bizarních cedulích, které můžete potkat na cestách.

Komentáře