"Nejdelší" mrakodrap zřejmě vyroste v New Yorku. Neuhodnete, proč má tak unikátní tvar!

Manhattanský mrakodrap bude doslova oknem do Central Parku. Oficiální plány nového mrakodrapu byly již nyní odhaleny a postaraly se o novou newyorskou senzaci. První mrakodrap ve tvaru „U“ posouvá architektonické hranice!

The Big Bend (volně přeloženo jako Velké koleno či ohyb) je projektem světoznámého Oiio Studia.

„Raději porušíme zákony tradičních mrakodrapů, než bychom porušili pravidla New Yorku ohledně výškových budov,“ píše skupina architektů na svém oficiálním webu. Dále dodává: „Díky tomuto unikátnímu tvaru jsme schopni postavit jednu z nejvyšších a zároveň nejprestižnějších budov jak na Manhattanu, tak v celém New Yorku!“ Mají tak jasnou představu, jak obejít zákonu ohledně horní hranice výšky budov, protože nikdo nemluví o celkové délce a ta bude skutečně velkolepá!

Pokud se jejich projekt skutečně podaří zrealizovat, bude se jednat o nejdelší stavbu na světě! V celkové délce překoná i slavnou dubajskou budovu Burdž Chalífa.

Budova bude vybavena výtahy, které budou po celé budově rotovat ve smyčkách a zatáčkách. Trochu jako na horské dráze. Zatím nebylo vydáno žádné oficiální prohlášení, které by stavbu budovy povolilo, proto můžeme jenom hádat, kdy výstavba započne, a jak nakonec bude tento unikát skutečně vypadat.

Takže otázka na závěr. Dokážete si představit, že tento mrakodrap je budoucí vzhled velkoměst?

A TADY se podívejte na desítku nejbohatších lidí světa.

Komentáře