Miloš Zeman udělí milost vězni z Azkabanu. Jiří Ovčáček se z toho už zhroutil

Chystaná milost pro Jiřího Kajínka nebude jediná. Miloš Zeman se rozjel a v rámci své předvolební kampaně chystá propustit další vězně.

Obrázek uživatele Dominik Landsman
Erudovaný glosátor a arbitr všeho, toho času na mateřské dovolené.

Propuštění Charlese Mansona mu ještě jeho poradci v čele s Jiřím Ovčáčkem rozmluvili, nicméně propuštění Siriuse Blacka, vězně z Azkabanu, Miloš Zeman bere již jako samozřejmost. Nic na tom nemění ani fakt, že se jedná o fiktivní postavu z knížek o Harry Potterovi.

„Prošel jsem si jeho spis několikrát. Jsem přesvědčen, že to je do nebe volající justiční omyl. Podle všeho to byl právě Sirius Black, který chtěl zachránit rodiče Harryho Pottera. Nakonec na něj jejich smrt hodili. Těžko, říct, kdo za tím stojí, ale vůle našich soudů všech instancí na obnovení procesu je natolik žalostná, že nemůžu jinak,“ hřměl Miloš Zeman na tiskové konferenci. Následně svolaným novinářům oznámil, že by bylo záhodno všechny novináře zlikvidovat, načež se odvrávoral do zákulisí.

Podle dostupných informací se bezprostředně po oznámení, že Miloš Zeman udělí milost vězni z Azkabanu, Jiří Ovčáček psychicky zhroutil a několik hodin odmítal komunikovat.

„On se Jirka úplně klepal. Pořád opakoval: „Jak já tohle vysvětlím. Jak já tohle lidem vysvětlím. Tohle přeci už není možné.“ Jirka je profesionál a ve vysvětlování kroků Miloše Zemana si libuje. Nicméně i on je jenom člověk. Dokázal ustát ledasco. Počínal si vždycky jako ten největší profesionál. Peroutkův článek po nocích hledá, i když ví, že žádný takový nikdy nebyl. Tohle už ale překročilo únosnou mez. Tohle vysvětlit totiž není v lidských silách. Pokud chce prezident republiky udělit milost fiktivní postavě, ani Jiří Ovčáček to nedokáže obhájit,“ prozradil zdroj blízký Hradu, který si nepřál být jmenován.

V návaznosti na několikahodinovou neaktivitu mluvčího Jiřího Ovčáčka klesly skokově tržby Twitteru celosvětově až o půl procenta.

Námi oslovení právníci se shodli, že prezident má právo udělit milost vězni z Azkabanu. Nicméně tento krok nepovažují za úplně šťastný.

Spíš ale než právní dopady milosti se na povrch derou otázky ohledně příčetnosti Miloše Zemana.

„Já si myslím, že Miloš už není, co býval. Sám se mi svěřil, že o milosti vězně z Azkabanu diskutoval s Brumbálem a oba se shodli, že už je čas ho propustit. Miloš Zeman bere hodně prášků, ale já se domnívám, že by jich měl brát více. Kombinace nastupující stařecké demence a požívání alkoholu jeho úsudek poměrně poškozuje,“ prozradil prezidentův osobní lékař Jaroslav Plachý.

Nečekané oznámení Miloše Zemana vyvolalo samozřejmě zostřené reakce na politickém poli. Miroslav Kalousek tvrdí, že to je jenom předvolební hra a že Miloš Zeman, stejně jako v případě Jiřího Kájínka, odvádí pozornost od vládní krize.

Překvapivé zjištění přinesla agentura Median, která vydala průzkum, kdy až čtyřicet pět procent respondentů s propuštěním vězně z Azkabanu souhlasí. V případě voličů Miloše Zemana je to až devadesát pět procent.

Jak se můžeme přesvědčit, je jedno, co Miloš Zeman udělá. Jestli zastřelí v přímém přenosu sirotka, zda se prohlásí za Napoleona a bude chodit v napoleonském kloboučku anebo udělí milost fiktivní postavě. Jeho voliči ho budou volit i tak.

A TADY máte pět důvodů, proč by se měl Miloš Zeman s Kájinkem ve vězení prohodit.

Komentáře