Letním festivalům v roce 2017 vládlo divadlo a rock

Obrázek uživatele Martin Miko
13.9.2017, 13:09

Nejnavštěvovanějšími letními scénami a open-air festivaly byly letos v Česku Letní shakespearovské slavnosti s 88 tisíci diváky, Otáčivé hlediště Jihočeského divadla v Českém Krumlově (55 tis.) a koncert Guns N’ Roses na výstavišti v pražských Letňanech, který navštívilo 50 tisíc fanoušků. Orientační pořadí sestavil provozovatel vstupenkového systému Colosseum na základě vlastních dat, údajů pořadatelů a odhadů z médií.

Letní festivaly lákají čím dál více lidí

Venkovní letní scénou, na kterou se v letošním létě prodalo nejvíce vstupenek, bylo krumlovské Otáčivé hlediště s 55 tisíci prodaných vstupenek. Nejnavštěvovanější hudební festival byl pravděpodobně Colors of Ostrava (odhad médií 43 – 46 tisíc).

„Letní scény a festivaly jsou v Česku z hlediska prodeje vstupenek dlouhodobě na vzestupu,“ komentoval letošní data Petr Novotný, obchodní ředitel společnosti Perfect System, která provozuje prodejní systém Colosseum. „Odhadujeme, že celková návštěvnost vzrostla oproti loňskému létu asi o 5 %. Pozitivním faktorem bylo také pěkné počasí. Například jak Otáčivé hlediště, tak LSS rušily letos jen dvě představení, což bylo méně v porovnání s rokem 2016, a také třeba Colors of Ostrava letos neproběhly na blátě, “ dodal Petr Novotný.

Nejnavštěvovanější venkovní letní scéna bylo Otáčivé hlediště JD v Českém Krumlově, které navštívilo 55 tisíc diváků.

Další velké letní scény a open-air festivaly 2017 (s odhadem prodeje vstupenek nad 15 tis.)

  • Aerodrome

  • Letní Letná

  • Rock for People

  • Masters of Rock

  • Robbie Williams

  • Metronom

O společnosti Perfect System
Jsme rodinná firma, která se stala nejpřednějším poskytovatelem IT řešení pro prodej vstupenek v České republice. Zajišťujeme vývoj, dodávku a podporu vstupenkového systému Colosseum a jednoduše vše okolo ticketingu. K systému dále provozujeme předprodej v síti Colosseum Ticket, zákaznickou podporu, festivalový servis, dodáváme hardware, vstupenky, a další. Máme radost, že díky naší komplexní dodávce a odbornému servisu šetříme zákazníkům mnohé starosti, a přitom jim pomáháme docílit nezávislosti v oblasti prodeje vstupenek. Více než 20leté zkušenosti na trhu nám nebrání inovativnímu přístupu, naopak využíváme své know-how na maximum, abychom svým zákazníkům dodávali stále lepší a lepší řešení.


Komentáře