fb pixel 8 seriálů, které byly tak dobré, až na ně nikdo nekoukal – G.cz
Vyhledávání

8 seriálů, které byly tak dobré, až na ně nikdo nekoukal

Už předloni to s úderem silvestrovské půlnoci definitivně zabalil povedený sitcom Selfie. Nebude to poprvé, ale ani naposled, kdy solidní seriál dojel na mizerné ratingy.

Václav Rybář
Václav Rybář 30.12.2016, 19:50

Ono to Selfie nebylo nijak geniální nebo originální – šlo v podstatě o seriálovou verzi My Fair Lady s roztomilou Karen Gillan a skoro až britsky úsečným Johnem Cho (Zahulíme, uvidíme), ale právě místy ostrovně absurdní humor, neustálé popkulturní odkazy a parádní komediální timing si zasloužily šanci v podobě druhé sezóny. Recenze byly ok, ratingy nebyly nejhorší, přesto televizní stanice seriál zařízla. Je to další v dlouhé řadě obětí, nad níž se vznášejí otazníky. Tady máte dalších osm:

1. Firefly

firefly Televizní stanice tenhle kosmowestern Josse Wheddona (Avengers) pohřbila sama, když pár epizod odvysílala ve špatném pořadí. Ale víte co? Kromě pár nerdů si toho nikdo nevšimnul. Seriál kvůli mizerným ratingům skončil po první sezóně, ale na DVD se prodával velmi dobře a jeho reprízy měly vzrůstající tendenci, takže nakonec vznikl celovečerní seriál.

2. Family Guy

familyguy No počkat, vždyť Family Guy je přece klasika a pořád slušně jede. No ano, ale nebylo tomu tak vždycky. Foxové totiž seriál zrušili hned dvakrát. Jednou v roce 2000, podruhé v roce 2002. První popravu se povedlo odklonit kvůli už podepsaným smlouvám, a tedy případném drahém zametání problému pod koberec, druhé zrušení se ukázalo být jako nepříliš rozumné, protože reprízy měly napřesrok větší sledovanost než premiéry. Foxové museli Setha McFarlanea odprosit a požádat o nášup.

3. Deadwood

deadwood Dokonce i u HBO se občas seknou. Deadwood měl přitom skvělé recenze, skvělé herce a skvělé kulisy. Problém byl v tom, že televizní stanici stál víc peněz, než se očekávalo. Herci si vyskakovali, akční scény se staly náročnějšími a publikum sice bylo věrné, ale ne zrovna velké, jak už to ostatně u westernů - v Hollywoodu mrtvého žánru - bývá. Největší bolístkou ovšem je, že Deadwood skončil po třech sezónách a jeho příběh se nestihl uzavřít. Už čtyři roky tak fanoušci čekají na nějaký celovečerní dovětek. Zatím marně.

4. Machři a šprti

freaks Tenhle seriál ze školního prostředí tak trochu předběhl svou dobu. Vynikající casting (Jason Segel, Seth Rogen, James Franco) a dva dnes úspěšní režiséři za kamerou (Judd Apatow, Paul Feig). Pro tehdejší publikum odchované Beverly Hills ovšem byli Machři a šprti příliš sofistikovanou podívanou, která byla cílená spíš na jejich rodiče a nostalgické vzpomínání na školní léta. Fandovská základna je dodnes silná a původních patnáct epizod je zoufale málo. Že bychom se časem dočkali remaku?

5. Arrested Development

arrested Hvězdně obsazený a prakticky nepopsatelný seriál o mimořádně svérázné rodině Bluthů dokonale polarizoval publikum. Po jedné epizodě jste ho buď milovali nebo nenáviděli. Jeho tři sezóny neustále lavírovaly na hraně zrušení - diváků prostě bylo poskrovnu. Sám autor seriálu nakonec hodil ručník do ringu, protože za stávajících finančních a časových podmínek nebylo možné herce udržet pohromadě. Fanoušci seriálu se však umlčet nenechali a letos po mnoha letech přemlouvání vznikla čtvrtá sezóna - exkluzivně pro online streamovací službu Netflix. Šlo o jednu z nejočekávanějších seriálových událostí roku.

6. Jericho

jericho Další ze seriálů, které by možná našly snáz publikum dneska, v podstatně paranoidnější době. Jericho bylo o malém městečku a jeho obyvatelích, kteří se snaží vyrovnat s následky jaderného armagedonu. Navzdory ambiciózní premise vydržel seriál pouhou jednu sezónu, ačkoliv ho televizní stanice CBS po petici od fanoušků zkusila udržet v oběhu ještě další rok. Druhá půlka druhé sezóny se však natáčela se snahou uspořit co nejvíc peněz a pro seriál to byl bohužel pověstný hřebíček do rakve.

7. Community

community Humor v tomhle sitcomu z prostřední státní univerzity opravdu nebyl pro každého. Občas sofistikovaný, občas kulometný, ale za každých okolností odvážný a komplexní - vhodný zejména pro magory, co mají nakoukáno všechno třicet let dozadu. Duchovní otec, Dan Harmon, dostal padáka po třech sezónách, protože se producentům nelíbily ratingy. Po otřesné čtvrté sezóně najali Harmona znovu a dali mu poslední šanci. Po páté sezóně seriál zrušili, ale okamžitě po něm hráblo Yahoo, které natočí šestou sezónu ve vlastní produkci.

8. Pushing Daisies

pushingdais Netradiční, vizuálně opulentní a skvěle napsané. To je skoro jako rozsudek smrti ještě před odvysíláním pilotního dílu. Seriál o chlápkovi, co umí křísit mrtvé a spolupracuje s detektivem, aby zjistil, která mrtvola si druhou šanci zaslouží, byl vynikající, ale masy to bohužel neviděly. Bryan Fuller, mozek stojící za Pushing Daisies, si teď naštěstí užívá zasloužené pozornosti při práci na seriálovém Hannibalovi. Lidem holt musíte prodat slavný ksicht, a pak vám konečně začnou zobat z ruky.

A TADY máte 7 fází, kterými projde každý seriál.

Podobné články

Doporučujeme

Další články