Bydlení budoucnosti už je tu. Dům za pakatel si sami vytisknete za 24 hodin

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké by to bylo, kdybyste si sami mohli vytisknout vlastní dům? Představy se brzy stanou realitou, první dům vytištěný na 3D tiskárně už stojí a překvapí vás i svou cenou.

3D tiskárny patří k moderním technologiím, které zažívají prudký vzestup. Od nesmělého experimentování se tisk trojrozměrných objektů posunul o krok blíže tomu, aby lidstvu pomohl zjednodušit život. Důkazem je první 3D tiskárnou vytisknutý dům.

O tom, že bydlení je v dnešní době drahé, se nemusíme dlouze rozepisovat, každý, kdo kdy uvažoval o koupi nebo vybudování vlastního domu, o tom ví své. A právě 3D tiskárny by mohly představovat významnou změnu k lepšímu.

Společnosti ze San Francisca trvalo postavení malého moderního domku o rozměrech 38 metrů čtverečních pouhých 24 hodin. 3D tiskárnu stačilo pouze zásobovat betonem, o zbytek se postarala sama. To vše za neuvěřitelně nízkou cenu, v přepočtu necelých 250 tisíc korun.

Komerčně by technologie k 3D tisku domů měla být dostupná už v příštím roce. Třeba to budete zrovna vy, kdo se stane průkopníkem a nastěhuje se do prvního vytištěného domu v Česku.

Pokud si do svého vytištěného domu budete chtít vytisknout na 3D tiskárně i nějaké vybavení, inspiraci můžete načerpat ZDE.

Komentáře