Na čem stojí spokojenost ženy? 8 zajímavostí o vzrušující části jejího těla

Vše o čtvrté nejdůležitější části ženského těla. Hnětte jej a bude klidná.

Obrázek uživatele Jarek Prichystal
Módní a životní fajnšmekr

Existuje jedna milá věc, která se líbí většině žen. Masáž chodidel. Je to lepší a levnější, než jí koupit květinu.

1. Co se v ženě děje, když jí masírujete chodidla?

Masírováním nohou dochází k uvolňování celodenně zatěžovaných drobných svalů plosek a masáží se také dají ovlivňovat vnitřní orgány i mozek. Žena se prostě cítí blaženě.

2. Co se dá na nohou dráždit?

Celé tělo, včetně vnitřních orgánů, má své reflexní zóny na nohou (a také na rukou). Masáží určité zóny na chodidle pak příznivě ovlivňujete (uvolňujete) příslušnou oblast těla. Pokud ženu bolí hlava, masírujte jí prsty na nohou, zvláště jejich konečky. Klín pak na opravdovou masáž připravte důmyslně – třením vnitřní strany nohy od kotníku dolů.

3. Proč nás u žen vzrušují chodidla?

Fixace na chodidla může vzniknout v dětství, když se malý harant motá matce kolem nohou. Chodidlo také z jistých úhlů kopíruje křivky ženského těla. Spojení chodidel a sexu může pramenit i z toho, že když souložíte zepředu a nohy má žena zvednuté, zabírají chodidla a genitálie ženy ve vašem zorném poli stejně významné místo.

4. Proč ženy masáž nohou vzrušuje?

„V mozku se ,oblast genitálií’ nachází velice blízko ,oblasti chodidel‘,“ tvrdí kalifornský neurolog Vilayanur S. Ramachandran. V tak těsném sousedství se může stát, že se některá nervová centra propojí. To vysvětluje jak naše vzrušení z ženských chodidel, tak i vzrušení žen, když jim je masírujeme. Některé mohou i vyvrcholit!

5. Prospěje vám, když si sundáte boty?

Pravidelným chozením naboso posílíte 29 svalů chodidla, zlepšíte si odraz i rovnováhu. Před bordelem na zemi se chraňte pomocí bot, které nebrání přirozené mechanice chodidla. Tibetští či jihoameričtí domorodci ovšem díky silné zrohovatělé vrstvě na plosce nohy chodí v pohodě bosi i po ledu, ostrém kamení či sněhu.

6. Jak škodí ženám boty?

Vysoký podpatek mění těžiště těla a postavení hlavy, způsobuje přetěžování kostí nártu a zvětšuje zakřivení páteře v oblasti beder. A odměna za to utrpení? Vybočení palce a bolesti chodidel, zad a krční páteře.

Rovná bota s tenkou podrážkou zase při delším nošení způsobuje deformaci prstů, vznik patních ostruh a bolest achilovek a lýtek.

7. Jak se liší trampling a tramping?

FAKT: Na jednom páru chodidel se nachází přibližně čtvrt milionu potních žláz, které za den vyloučí až čtvrt litru tekutiny. I u žen. Proč ale ženám nohy nesmrdí? Jednoduše proto, že se častěji myjí.

Trampling je na rozdíl od lesního táboření varianta sexuálního chování (a taky druh pornografie). Jste-li příznivcem tramplingu, ukájíte se tím, že po vás vaše partnerka šlape a dupe. Nebo si to aspoň představujete. Praktický trampling může pochopitelně bolet, takže často souvisí se zaměřením na sadomasochismus.

8. Umějí sportovci chodit?

Někteří vrcholoví sportovci mají s chůzí a během kupodivu velké problémy a musí se to znovu správně učit a trénovat. Krasobruslařům, hokejistům a cyklistům totiž začínají svaly až od lýtka a chodidlo mají extrémně oslabené.

A jestli vás zajímá, jak se vyvíjela indická krása během století, koukněte SEM.

Komentáře