fb pixel Protiimigračním politickým stranám došly náboje: kvóty na přijímání uprchlíků už nebudou povinné – G.cz
Vyhledávání

Protiimigračním politickým stranám došly náboje: kvóty na přijímání uprchlíků už nebudou povinné

Zdroj: youtube.com

Protiimigrační politické strany, které kandidují v letošních parlamentních volbách, ztratily podstatnou část svého volebního programu. Země Evropské unie se totiž na summitu v Bruselu dohodly, že uprchlické kvóty budou schváleny jen při jednomyslném rozhodnutí všech států unie. Návrh tedy projít nemůže, jelikož země jako například Česká republika s ním nesouhlasí.

Martin Miko
Martin Miko 20.10.2017, 15:19

Hlavní argument protiislámských politických stran je pryč

Je to smutné, ale Tomio Okamura, ani jiná protiimigrační strana už nemůže strašit své primitivní příznivce ve svých agitačních videích, které publikují skrz sociální sítě. České republice nehrozí žádné diktování ze strany Evropské unie ohledně povinných kvót na přijímání migrantů, což by mělo odpůrce Evropské unie minimálně uklidnit. Po dohodě na bruselském summitu totiž země došly k závěru, že tyto kvóty budou schvalovány jen v případě jednomyslné shody všech zemí. Takže se nestane to, že by Česká republika mohla být přehlasována ostatními zeměmi.

Země visegrádské čtyřky tyto kvóty odmítaly, což nakonec vyústilo k dohodě na čtvrtečním summitu, kde se rozhodlo o tomto kroku. Dle Bohuslava Sobotky se změnil postoj k povinným kvótám, jelikož mají neustále menší a menší podporu ze strany evropských zemí.

Evropská unie si dala za cíl, aby žadatelů o azyl v zemích EU bylo co nejméně. Server ihned.cz uvedl, že se země EU rozhodly, že poskytnou finanční podporu Libyi, která drží migranty na svém území. Česká republika přispěla částkou 24 milionů korun na výcvik pobřežní stráže v Libyi. Přesto se však z Libye letos podařilo do Itálie připlout odhadem 109 tisícům migrantů, což je o čtvrtinu méně než v loňském roce. Od letošního léta se jejich počet postupně snižuje. Situace je v současné době taková, že se EU snaží zlepšit životní podmínky běžencům v Libyi, aby měli menší motivaci připlouvat směrem do Evropy. Česká republika na podporu zlepšení životních podmínek běženců letos vyčlení 5 milionů korun.

V celkovém součtu přes hranice EU prošlo o polovinu migrantů méně než v loňském roce. Státy Evropské unie navíc jednají o zrychlování procesu vyhošťování nezákonných migrantů, kteří nárok na azyl nemají. Problém je totiž v tom, že do Evropy se chtějí dostat i lidé ze států, kde neprobíhá žádný válečný konflikt (Nigérie, Pobřeží slonoviny).

Zbytečný humbuk kolem "diktátorské" Evropské unie tak pravděpodobně skončil, ale pořád tu máme další "aféry" jako je pomazánkové máslo, zakřivené ovoce a tuzemák.

A zde je 6 důvodů, proč si nejde nedělat legraci z Tomia Okamury.

Podobné články

Doporučujeme

Další články