Boxerská sága pokračuje. Vrátí se v druhém díle filmu Creed legendární Ivan Drago?

Obrázek uživatele Martin Miko
09.7.2017, 07:07

Pokračování úspěšného boxerského spin-offu Rockyho – Creed 2 nás čeká v druhé půlce roku 2018. První díl Creeda byl oceněn Zlatým glóbem a nominací na Oscara pro Sylvestera Stalloneho za vedlejší roli. Odkazování na Rockyho fanoušky tohoto boxerského kultu funguje i 40 let po natočení prvního dílu. Příběh Rockyho se tak od mladého italského hřebce postupně překlenul do role motivujícího trenéra, kterého dohání jeho vlastní minulost.

Creed 2 měl původně vyjít už letos

Herec Michael B. Jordan má v nejbližších letech o práci postaráno. Kromě Creeda 2 totiž právě natáčí komiksovou adaptaci Black Panther. Navíc se diskutuje o tom, že by měl ztvárnit hlavní postavu ve čtvrtém pokračování legendárního Matrixu, které je v plánu na rok 2020. Ve stejném roce má vyjít i druhý díl Fantastické čtyřky.

Ačkoliv byl snímek Creed 2 naplánován na podzim 2017, natáčení se muselo posunout, jelikož režisér filmu Ryan Coogler spolu s Michael B. Jordanem momentálně pracují na Black Pantherovi. Ředitel filmového studia MGM Gary Barber se proto rozhodl vyčkat s natáčením snímku místo hledání náhradního režiséra. Každopádně v roce 2016 Coogler se Stallonem řešil potenciální děj Creeda a v plánu byly dvě varianty. Jednou z nich variant je zopakování zápletky z filmu Rocky 4, kde se hlavní hrdina utkal s ruským protivníkem Ivanem Dragem. Druhou variantou by byl retrospektivně natočený snímek s flashbacky Apollo Creeda před jeho smrtí v ringu s Dragem.

Dolph Lundgren zpět v ringu?

Pravděpodobnější je však varianta s velkým návratem Dolpha Lundgrena, tudíž by mělo jít o odkaz zápletky z Rockyho 4 z roku 1985, kde Apollo Creed umírá v zápase s Ivanem Dragem. Rocky se po zápase cítí zodpovědný za smrt svého přítele Apolla, a proto se rozhodne pomstít jeho smrt v ringu. Je tedy možné, že se do ringu opět vrátí Dolph Lundgren, který letos oslaví své 60. narozeniny. Je tedy dvakrát starší než Michael B. Jordan.

Spekulace o pokračování Creeda rozpoutal Sylvester Stallone během posledních týdnů na svém Instagramu, kde sdílel nostalgické záběry z filmů o Rockym. V jednom rozhovoru z roku 2016 dokonce uvedl, že se Creed bude muset utkat se zuřivým vyzyvatelem, který by mohl být velký Rus. Poté konstatoval, že možných variant je více. Nechme se tedy překvapit.

A zde najdete 10 filmových hitů, na který se můžete těšit do konce roku 2017.


Komentáře