9 důvodů, proč v pátek odpoledne vypnout mobil

Schválně to zkuste: v pátek po práci si vypněte mobil a nechte ho vypnutý až do pondělního rána. Přinese vám to samé výhody!

Obrázek uživatele Jarda Sauer
Mladý muž z malého města

1. Nebudete pracovat

nepracovat wikimedia.org

Víte, jakou dalo v minulosti práci prosadit kromě volné neděle (tedy dne, kdy se chodilo do kostela) i volnou sobotu? A tuhle snahu vašich předků jste ochotni sabotovat jenom proto, že vaše debilní šéfová si v sobotu v noci vzpomene, že chce další zbytečnou prezentaci v Powerpointu? Ať ji chce po někom jiném, vám se nedovolá.

2. Zjistíte, že nejste nepostradatelní

nahraditelny thesouloftheplot.wordpress.com

Tu zbytečnou prezentaci nakonec udělá někdo jiný. A vy zjistíte, že se nic nestalo. Firma nezkrachovala ani se nezhroutily světové trhy. Je užitečné uvědomit si, že si svou výjimečnost většinou jen malujeme. Člověk se pak dívá na spoustu věcí z jiné perspektivy.

3. Lidé si budou vážit vašeho času

dochvilnost mymodernmet.com

Domluvte si na sobotu rande! Dejte si sraz v sedm na domluveném místě a zdůrazněte, že jste bez telefonu. Donutíte tím vaši potenciální partnerku, aby přišla včas. Žádné omluvné telefonáty o zdržení, žádné vylhané sms "za 10 minut jsem tam." Prostě přijde včas, popřípadě v rámci tolerovatelné čtvrthodiny, nebo na ni kašlete a jdete pryč. A ona vás bez mobilu nenajde.

4. Budete žít přítomností

koncert americansforprosperity.org

Všimli jste si, jak na každém koncertu, fotbalovém zápase nebo narozeninách vašeho dítěte všichni bez ustání něco telefonem fotí nebo natáčejí? Lidé bez mobilu jsou připraveni zážitky skutečně prožívat. Notoričtí fotiči naopak zážitky jenom zaznamenávají a přitom přemýšlejí, jak bude daná fotka vypadat na facebooku a kolik lajků asi dostane.

5. Prospějete svým spermiím

spermie united-academics.org

Nosit mobil v kapse je sice pohodlné a logické, ale z hlediska vaší plodnosti je to podobně hloupý nápad jako nosit tam váleček obohaceného uranu. Elektromagnetické záření kvalitě vašeho spermatu určitě neprospívá. Takže aspoň o víkendu dopřejte svým spermiím trochu zdravého prostředí!

6. Ušetříte

usetrite derekmaul.wordpress.com

V závislosti na tom, jaký máte tarif, pravděpodobně ušetříte nějaké více či méně zajímavé peníze už jen tím, že nebudete volat, psát sms a sjíždět videa na youporn.com. A pokud máte smartphone, ušetříte hodně i za elektřinu, protože byste ho přes víkend museli aspoň dvakrát nabíjet.

7. Budete konverzovat

pokec pbase.com

Kdy naposledy jste si s přáteli jen tak pokecali u piva, aniž by každou chvíli někdo telefonoval, kontroloval Facebook nebo vám ukazoval na displeji fotku nahé sousedky? Víkend je nejvhodnější doba k tomu, abyste to změnili a začali se věnovat dávno zapomenutému umění konverzace! To je taková ta věc, kdy lidé mluví v celých větách, vzájemně na sebe reagují a místo smajlíků používají vlastní obličej.

8. Nezpůsobíte ostudu

kino becarefulyourhand.blogspot.com

Když bude váš mobil vypnutý, nebudete mít ani potřebu nosit ho s sebou. A tak se vám nestane, že hlasitým a nevhodně zvoleným vyzváněním zničíte baletní představení, pohřební řeč nebo nejdůležitější okamžik kamarádovy svatby.

9. Nebudou vás sledovat tajné služby

tajne sluzby trainbodyandmind.com

Telefonní operátoři i agenti všech možných vládních organizací mají smůlu. Váš mobil je vypnutý, a tak nevědí, kde jste. Vyndejte z něj i baterku, a pokud chcete mít úplnou jistotu, zabalte mobil i baterku zvlášť do alobalu. Tadá! Právě jste zmizeli ze světa. Všechny tyto rady samozřejmě platí primárně pro ty, na jejichž práci nezávisí lidské životy.

Ale i ti si potřebují o víkendu pořádně orazit – a třeba zajít na houby! I když ty porostou spíš až příští týden, když teď tak krásně prší. Konečně!

Komentáře