10 zajímavostí o marvelovce Deadpool

Nejen pro milovníky marvelovek pár zajímavostí o tomto povedeném snímku.

Dlouho očekávaný a velmi dobře oceněný film Deadpool dorazil do kin letos v únoru. Přesně takového Deadpoola jsme chtěli. Film plný humoru a akce je momentálně nejnovější superhrdinovkou od Marvelu, ale rozhodně to není žádná tuctovka. Nekonvenční Deadpool se od svých příbuzných snímků liší nejen svým přepychovým, občas i "trošku moc" humorem ale také rychlým spádem příběhu. Film je protkán flashbacky a nic se tu tak nějak nehrotí, vše je bráno s nadsázkou, ale zároveň vás jako diváka přiměje sedět a vychutnávat si každičkou sekundu této 108 minutové parády. Akce ve filmu je taky jeden velký masterpiece, i kvůli tomu, že film je spjat s některými charaktery z X-Menů. Nikdo ale nemá rád spoilery, takže neváhejte a pokud jste film ještě neviděli, tak se na něj určitě běžte podívat. Film samotný se natáčel zhruba 6 let a s tím se váže spousta zajímavostí, na které se teď podíváme.

1. Jedná se o první film od Marvelu, který má v ČR rating R (tedy 15+).

2. Deadpool je jediná postava od společnosti Marvel, která ví, že se nachází v komiksu. Snaží se komunikovat se čtenářem a měnit si děj a okolí podle sebe. Režisér chtěl film pojmout podobným stylem.

3. Kvůli násilí, nahotě a sprostým slovům se Deadpool nepromítal v Číně. Obvykle se Hollywood s cenzory nějak domluví a připraví pro tamější trh sestříhanou verzi. Tentokrát by prý ale muselo z filmu zmizet tolik materiálu, že by přestal dávat smysl.

4. Jeden z Deadpoolových obleků si na konci natáčení vzal Ryan Reynolds (herec Deadpoola). Později k tomu řekl: "Líbí se mi ho nosit. Čekal jsem deset let na natočení tohoto filmu, takže jsem si ten za**** oblek vzal."

5. Ryan Reynolds si přál, aby snímek režíroval Quentin Tarantino, kterého by mohly s filmem spojovat rychlé dialogové výměny nebo práce s meči jako ve filmové sérii Kill Bill.

6. Postavu Deadpoola si Ryan Reynolds zahrál již ve filmu X-Men Origins: Wolverine (2009). Tam byl však jen stručně vysvětlen jeho původ a proměna z Wadea Wilsona v projektu Zbraně X.

7. Stan Lee má ve filmu cameo jako DJ v striptýzovém klubu.

8. Podle režiséra Tima Millera je Deadpool pansexuál. Pansexuál je člověk, který je schopný udržovat všechny druhy vztahů, ať už romantický, sexuální, emocionální, a to s oběma pohlavími.

9. Kvůli podobnosti se Spidermanem bývá Deadpool nazýván Spidermanem na "cracku".

10. Před vydáním filmu vznikla stejnojmenná videohra na Playstation 3 a Xbox 360.

A ZDE si můžete přečíst 10 zajímavostí o pohádce Ledové království (Frozen).

Komentáře