11 věcí, za které by se Češi měli do krve stydět

Výčitky, opovržení, znechucení, bodající svědomí... Všechny ty nepříjemné pocity bobtnají kolem našeho čecháčkovství.

Pojďme se trochu porýpat v našich mindrácích. Být Čechem není jednoduché. On už není jednoduchý život samotný, ale žít v české kotlině už je dost tvrdý chleba. Proč? Ten studený, slizký stud, který nás něžně pohladí po zádech pokaždé, když vzpomeneme na TYTO věci. Češi jsou prostě Češi. A tohle jsou věci, za které bychom se měli setsakramentsky stydět (a doufejme, že je v rámci těch blbých pocitů i někdy změníme).

1. Za svou módní proslulost

Obama-lol

Vidíte-li v centru města, divadle, kavárně, restauraci muže či ženu oblečené v outdoorovém oblečení, to je jistojistě Čech a Češka. Vymlouvat se, že je to pohodlné oblečení a je přeci na vás, za co utratíte své peníze, je argument, který zasluhuje pořádnou facku. Nebo dvě. Samozřejmě nemůžeme zapomenout významný český znak - "fusky und sandály". Při pohledu na takto vymóděného jedince chce každý spáchat seppuku a oběsit se na svých vyvržených střevech.

2. Za to, že neumíme dávat pořádné spropitné

umad

Je naprosto zbytečné se vymlouvat na to, že jste měli "firemní akci" a nechtěli tedy zbytečně utrácet. Každý pochopí, že se člověku nechce dát spropitné za špatnou obsluhu. Ale deset procent je standard, který nikomu nepřetrhne šrajtofel. Čímž se dostáváme k dalšímu bodu.

3. Že jsme příšerní škrti

fuck_off_jack_nicholson2

Poláci si z nás dělají prdelky v komerci, kde je typický Čech zobrazen jako nesnesitelný hrabavý škrt. Takhle doma u rodinného ohně si toho lze málokdy všimnout - nejvýrazněji se Čech Hrabič projevuje v zahraničí na dovolené. Protože si chce užít, zkonzumuje a zabaví všechno, po čem touží, hlavně co nejlevněji. Řízky na cestu a ze snídaně z bufetu pobrat co nejvíc máslíček a pečiva. Proč to děláme?

4. Za našeho prezidenta Miloše Zemana

Čím větší kurvování, kocovina a mezinárodní ostuda, jakoby se naše kotlina rozdělovala na dvě zcela odlišné části. Jedni by Zemana nejraději poslali do exilu, druzí vidí svého spasitele, "Muže z lidu". Na to navazuje další bod...

5. Za Čechy, kteří prezidenta Zemana hájí

angry

Lidé, co dokáží sympatizovat s mužem, který málem hodil šavli mezi korunovační klenoty, NAŠE státní symboly, by měli rovnou spálit občanky, rodné listy a odejít na Sibiř. My tu s vámi prostě být nechceme.

6. Že pliveme na naši národní značku, Václava Havla

angry-glee-blonde-break-up

Havla uznává celý svět, Češi při zmínění jeho jména klejí a plivou na zem. Větší úctu prokazujeme "umělcům" jako Lucka Bílá nebo Kája Gott. Něco to o nás vypovídá.

7. Že jsme po revoluci nezakázali komunistickou stranu

1989_17listopad_sametova__revoluce_pce__ilustracni_denik-380 hradecky.denik.cz Po revoluci jim mohl být nadobro konec - mohli jsme začít s novým štítem, neměli jsme na to ale koule. To nás posílá k dalšímu bodu.

8. Nevadí nám, že si o nás západní svět stále myslí, že jsme součástí východní Evropy

Facepalm

Jako příklad si můžeme vzít typického Francouze, který si myslí, že u nás stále vládne socialismus, hit české módy je vytahaná teplákovka a klaníme se ruskému impériu. My se to světu ani nesnažíme vyvrátit, protože...

9. Jsme zatracení zbabělci a xenofobové

facepalm

Na okolní národy Čech kašle. Němci jsou parchanti, Rakušan je to samé, Slovák je chudý bratr a Poláci... No to je pojem sám o sobě. Na Rusy téměř bez dechu v kuse nadáváme, ale že bychom proti "nim" zvedli hlas, to ne. Na to jsme příliš podělaní. A brzy možná budeme zas po více jak dvaceti letech blízcí přátelé.

10. Za ty z nás, kteří tvrdí, že se za socialismu měli dobře

facepalm

Při dlouhosáhlých proslovech starší generace o skvělých časech socialismu nás pálí žluč v krku. Vzpomínky na kilometrové fronty pro kus masa, možnost vycestovat leda tak do Jugošky či SSSR, samozřejmě studia jen pro ty, co byli politicky "pohodlní", jó, to byla dozajista zlatá léta.

11. Za to, že jen dokážeme sedět v hospodě a žvanit o tom, co se nám nelíbí, ale nikdy nezvedneme prdele, abychom něco změnili

tumblr_ly0muxHtNz1qaoz99o1_500 tumblr.com Francouz? Ten se večer u vína rozčílí a druhý den se jde s mírnou kocovinkou bouřit do ulic. Čech? Chová se jako zkopaný oříšek. Ocas mezi nohy, hlavně že má co jíst a pít.

A TADY máte 17 důvodů, proč Češi jedí odpadky.


Komentáře