Bomba na sobotu: zimní závod Reebok Spartan Race 2017!

Obrázek uživatele Ivan Brezina
„Svět patří těm, co se neposerou.“

Popularita překážkových závodů roste, a proto do kalendáře Spartan Race patří už třetím rokem i zimní závod. Ten letošní se uskuteční v sobotu 14. ledna na Dolní Moravě. Festival aréna bude situována k chatě U slona, kde bude diváky bavit DJ a odkud uvidí v akci nejlepší závodníky. Ti se na trať vydají v 9 hodin ráno.

Dětské kategorie, pro které budou připraveny zajímavé tratě, odstartují ve 12:05. V cíli pak malí účastníci dostanou tričko a medaili. Děti je možné přihlásit na místě, nebo v předstihu ZDE.

V dubnu zamíří Reebok Spartan Race do skiareálu Kouty nad Desnou, v srpnu se poběží v Litovli a závodní rok uzavře zářijový dvojzávod v Liberci. Skladba kalendáře pak umožňuje závodníkům získat tzv. regionální Trifectu, kterou představuje speciální medaile. Závodník ji obdrží po absolvování všech tří typů závodů (Sprint, Super, Beast).

„Pro letošek jsme pro závodníky i diváky přichystali řadu novinek,“ říká Michal Kúkola, ředitel CEU Spartan Race. „Chystáme například čistě dětský závod, během něhož nebude chybět ani Spartan Special, kde se věnujeme také tělesně postiženým dětem. Připravujeme také Spartan Workout Tour, jejímž cílem jsou společné tréninky pod vedením nejlepších trenérů,“ nastínil Kúkola. Mimochodem, takhle to vypadalo loni v Liberci:

Ani v tomto roce nebudou chybět doprovodné akce Endurance, při kterých spartani plní úkoly od časného rána několik hodin v kuse. Absolutní novinkou budou dvě bodované série závodů v kategoriích Sprint a Super, které se uskuteční v zemích visegrádské čtyřky.

Série Sprint startuje 1. dubna v Maďarsku a série Super začne 29. dubna v Koutech. Soutěžit se bude o finanční prémie v hodnotě 500 tisíc korun, atraktivní věcné ceny, ale také o účast na Mistrovství světa Spartan Race, které proběhne u amerického jezera Tahoe.

Více se dočtete ZDE a ZDE, případně na FB, nebo na Instagramu.
A TADY se podívejte, co dalšího kromě zimního závodění je lepší než sex.

Komentáře