Bizár roku z Václaváku: Myslivci protestovali proti EU a kňourali víc než kňour

Při procházení se Prahou člověk často zahlédne nějaký podivný výjev. Hlavní město je pestrou metropolí, která nabízí mnoho nekonvenčních míst, objektů ale i lidských bytostí. I chodce navyklého na pražké obskurnosti však zarazí, když při svých toulkách potká hordu myslivců na Václavském náměstí. A když vše okořeníme protestem proti Evropské unii, je jisté, že půjde o zábavu dekadentnější než estrádní pořady z devadesátých let.

Pražské Václavské náměstí je jedním ze středobodů hlavního města. Odehrálo se zde mnoho událostí, které se nesmazatelně zapsaly do dějin, a ještě více událostí, kterým se to naštěstí nepovedlo. Jednou z těch, na které by bylo nejlepší zapomenout a předstírat, že se nikdy nestala, byl i pochod myslivců na protest proti EU. Předem upozorňujeme, že se nejedná o humornou performanci avantgardních umělců, ale o reálnou událost, které někteří nebozí spoluobčané byli nuceni přihlížet.

Myslivce si většina z nás představí jako jakési bodré strýce v zelené kamizole, kteří s věrným jezevčíkem po boku a flintou přes rameno dávají životní rady malým kloučkům kdesi pod Jezevčí skálou. Tento sociální mýtus se dočkal naprosté dekonstrukce, když bylo několik stovek kusů těchto strážců lesní moudrosti vytrženo ze svého přirozeného prostředí a vrženo do víru velkoměsta. Výsledkem byla značně prapodivná honitba na škodnou, která dle samotných hajných kradmo přichází z Bruselu.

Na Václavském náměstí se sešli myslivci, aby protestovali proti Evropské unii. Konkrétním terčem tohoto lovu na vysokou eurozvěř byla nově schválená směrnice zpřísňující pravidla pro držení zbraní a držení některých typů zbraní nově zakazuje. Dlužno podotknout, že ona směrnice je právním předpisem naprosto stupidním. Co však myslivce vedlo k tomu, že se mermomocí pokoušeli svým chováním její stupiditu překonat, neví ani moudrá kmotra liška. Nejspíše se jim znelíbilo, že si nově nebudou moci políčit na veverku s kalašnikovem a na číhačce čekat na medvěda brtníka s odstřelovací puškou Heckler&Koch PSG-1 nebo ještě lépe s granátometem, čistě pro jistotu.

Úvodem tohoto odstavce upozorňujeme, že se nejedná o satiru z pera scénáristů brakových televizních estrád, ale o popis reálných událostí, ke kterým došlo v dopoledních hodinách dne 15. března, léta páně 2017. Myslivecká protiunijní demonstrace začala troubením na lesní rohy, pokračovala proslovem z improvizovaně vystavěného posedu, zapěly se lidové písně Ach, synku, synku a Škoda lásky, skandovalo se Neberte nám zbraně, CZEXIT! a došlo i na nezbytnou státní hymnu. Závěrem se myslivci hromadně fotili v přistavené rakvi.

Náhodný kolemjdoujdoucí nevěděl, zda se stal nedobrovolnou součástí dadaistické inscenace nebo mu kdosi do ranní kávy přihodil ústřižek LSD. Při zvolávání hesla Dělají z nás blbce! byl lidský mozek postaven před zapeklitý úkol rozpoznání toho, kdo z koho vlastně dělá blbce, a celková zoufalost tohoto výjevu nutila k zamyšlení, zda se jít preventivně oběsit teď, nebo už včera. Naštěstí vše dobře dopadlo, všichni aktéři se probudili ze zlého sna a nimrodi se v pořádku vrátili do své domoviny mezi sojku Práskačku a jelena Větrníka.

ZDE se můžete seznámit s deseti zvířaty, která v Česku mohou zabít nejen myslivce, ale i vás.

Komentáře