Akce: vyfoťte české kolaboranty s ruskou okupační armádou

​V Praze se zítra uskuteční koncert ruských Alexandrovců. Skvělá příležitost k akční zábavě, při které zároveň jasně vyjádříte svůj politický názor!

Obrázek uživatele Ivan Brezina
„Svět patří těm, co se neposerou.“

Že nevíte, kdo to jsou Alexandrovci? Na podzim 2010 jsme ten odporný ansámbl podrobně rozebírali ZDE, takže jen krátce. Hudební a taneční soubor ruské armády přímo navazuje jak na nejhorší totalitní tradice bývalého SSSR, tak i na putinismus, který v Rusku vládne dnes. Tihle „umělci“ mají na rukou krev z okupačního přepadení Maďarska v roce 1956, Československa 1968, Afghánistánu 1979 nebo Krymu 2014. Že jen zpívají a tančí, takže s těmi zločiny nesouvisejí? Omyl – Alexandrovci jsou oficiálním souborem ruské armády. Jsou to vojáci, kteří jen místo samopalů svírají balalajky a místo granátů rozhazují kýčovité songy.

Proč je k nám čeští politici pustili, když bylo turné Alexandrovců zrušeno třeba v Polsku nebo Estonsku – tedy v zemích, kde ruské (sovětské) okupanty nenávidí snad ještě víc, než my? Na to se neptejte nás, ale prezidenta Zemana, který je s Putinem jedna ruka. Jen namátkou: v dubnu 2014 Alexandrovci nazpívali oslavnou Hymnu zakuklenců, opěvující ruská diverzní vojska na okupovaném Krymu:

„Bude dobře, bude skvěle/ vpřed ženou nás vítězství předků/ žehnáme naší zemi a slušným lidem/ zachrání čest a slávu vlasti“, žehnali tehdy Alexandrovci z pódia. Píseň se oficiálně jmenobala Slušní lidé, jak se přezdívalo ruským vojákům bez distinkcí a identifikačních znaků, kteří přepadli ukrajinský poloostrov. Putin dlouho tvrdil, že tam jeho armáda není, ale nakonec to přiznal. „Za zády sil krymské domobrany samozřejmě stáli naši vojáci a jednali velmi korektně, ale rozhodně a profesionálně,“ řekl.

Zítřejší pražský koncert Alexandrovců je prý vyprodán. Co je to za lidi, kteří se nestydí koupit si lístky na kryptokomunistické ‚umělce‘ s rukama potřísněnýma krví? Kdyby v Česku koncertoval hudební soubor SS, zatleskali by mu také?

Pokud si kladete stejně znepokojivé otázky, vydejte se zítra na Výstaviště s foťáky a zvěčněte tváře Čechů, kteří se neštítí ruské vojáky poslouchat a tleskat jim – navzdory srpnu 1968, kdy u nás sověti pozabíjeli přes čtyři stovky lidí. Nebudete tam sami. Protestní skupina Kaputin chystá návštěvníkům koncertu uličku hanby. Fotky nám pak pošlete – zveřejníme je na věčnou památku. Mělo by se vědět, kdo je kdo.

A TADY se podívejte, jako to bylo s Rusy na Ukrajině.

Komentáře