9 úžasných blbin do USB

Do USBčka se dají vsunout mnohem zajímavější věci než myš či flashdisk - sledujte:
Obrázek uživatele Dr. techn h.c. Franz Hackenburg
Po studiu na technické univerzitě ve Štýrském Hradci nastoupil do vývojového oddělení automobilky Porsche, nyní působí jako nezávislý konzultant pro média. Je ženatý, má dvě děti a fretku jménem Muschi.

1. Tetris lampička

tetrislight1_grande usbgeek.com Inspirována populární hrou, kterou vymyslel ruský vývojář Alexej Pažitnov už v roce 1984. Kostičky se rozsvítí jen pokud jsou v kontaktu s těmi dalšími.  

2. Stolní džungle

1737_led_lightcubes_terrarium_tropical_jungle thinkgeek.com Květiny rostou díky silným diodám, zabudovaným v této průhledné krabici. Osobní prales na vašem stole.  

3. Raketomet

8a0f_usb_rocket_launcher_cubicle thinkgeek.com Ovládaný přes počítač a se značným dostřelem - odpaluje pěnové projektily na vaše kolegy v kanceláři. Vychytanější verze mají zabudovanou kameru a dají se ovládat po síti.  

4. Vyhřívané bačkůrky

sku_32299_1 dx.com Pro chladné zimní večery u počítače. Mají i pánské v modré barvě a s mužnými medvídky místo mašliček.  

5. Chapadlo

ede3_usb_squirming_tentacle thinkgeek.com Zastrčíte a začne se kroutit. Skvělý způsob, jak si udržet otravnou kolegyni od těla. A pokud jich máte víc, uděláte si z počítače nebo USB hubu chobotnici.  

6. Větrák s diodami

usbledmessageven4_grande usbgeek.com Nechte se osvěžit a sdělte světu své poselství!  

7. Vysavač

sku_42868_1 dx.com Až si zase nadrobíte do klávesnice...  

8. BOSS tlačítko

sku_23789_3 dx.com Blíží se šéf? Odklopte kryt a plácněte do něj. Na obrazovce se objeví tabulky a dokumenty, takže to vypadá, že pracujete a neflákáte se.  

9. Masážní boule

sku_155269_1 dx.com Proti křečím v prstech a bolestem krku. A možná se najdou i jiná využití...   Co je to USB? Zkratka znamená univerzální sériovou sběrnici. Vývoj tohoto rozhraní začal v roce 1994, hotovo bylo o dva roky později s verzí 1.0. Současná verze 3.0 umí teoreticky přenášet data rychlostí až 5 gigabajtů za sekundu.

Komentáře