9 tipů, kam šoupnout dítě na letní prázdniny

Obrázek uživatele Dominik Landsman
Erudovaný glosátor a arbitr všeho, toho času na mateřské dovolené.

Letní prázdniny už většině českých dětí začaly s uplynulým víkendem, takže je nejvyšší čas se zamyslet, co budou během následujících dvou "plonkových" měsíců dělat. Nebo je snad chcete mít celou tu dobu na kru? Tak vidíte.

Máme pro vás deset tipů, jak se dětí zbavit a užít si tím pádem léto.

1. Za babičkou na venkov

Prarodiče bývají mnohdy pro rodiče požehnáním. Obzvlášť, pokud mají svá vnoučata rádi. Jestliže vnoučata rádi nemají, je potřeba jim pohrozit a k lásce k nim je donutit. Potom bude svět lepším místem. Jestliže vaše rodiče nebydlí na venkově, pokuste se je na letní prázdniny přesunout do nějaké vesnice (třeba i násilím). Pro vaše děti bude totiž pobyt na čerstvém vzduchu v přírodě lepší. No a o děti jde především.

2. Letní tábor

Letní tábor je sice dražší než babička, která je zadarmo, ale pokud není zbytí, nedá se nic dělat. Dvouměsíční letní tábory sice nejsou, ale pečlivou organizací lze zajistit plynulý přejezd dítěte z jednoho tábora na druhý. Protože z nějakého důvodu na dětských táborech panuje uvolněná atmosféra, mají děti dovoleno psát domů dopisy a třeba i posílat smsky. Zde je třeba se lehce obrnit a žalostně ufňukané pohlednice z tábora, kde si dítě stěžuje, že se mu tam nelíbí, že ho vedoucí mlátí, nedávají mu najíst a ostatní děti mu kradou peníze a tím pádem, že chce domů, ignorovat.

3. Tomu příjemnému pánovi s knírkem od naproti z baráku

Takový milý a sympatický, zhruba padesátiletý pán, který pokaždé, když jdete s dítětem na hřiště, přispěchá, pozdraví a dítěti dá bonbon, načež si s ním chvilku hraje a přitom si občas prohrábne rozkrok. Pán není ženatý a proto má lásky na rozdávání. Vždycky, když vás vidí, už z dálky za vámi spěchá a nabízí se, že dítě pohlídá a nebo si ho aspoň vyfotí.

(Už jste se začali pohoršovat? Hlasujte v anketě dole!)

4. Intenzivní kurz přežití v divočině

Toto je už trošku dražší záležitost a vaše dítě už musí být trošku odrostlejší. Délka kurzu závisí hlavně na tom, jak dlouho dítě v divočině přežije.

5. Letní škola

Zařiďte svému dítěti krásné prázdniny a šoupněte ho do letní školy. Dítě bude rádo a nikdy vám to nezapomene. Existují letní jazykové kurzy i matematické tábory, které jsou plné nasraných dětí s brýlemi a kalkulačkami.

6. Zničte léto jiným rodičům

Pokud máte dostatek financí, vyhledejte ve svém okolí sociálně slabšího rodiče a tomuto své dítě za peníze svěřte na dobu dvou měsíců.

7. Soustředění

Tady je potřeba, aby vaše dítě nebylo lempl a mělo nějakou mimoškolní aktivitu. Například nějaký sport. O prázdninách potom tyto kluby vysílají své hráče na soustředění, kde děti dřou do úmoru kostí, aby byly hvězdy. Je dobré, aby vaše dítě těch sportů dělalo vícero a tím pádem o prázdninách šlo ze soustředění do soustředění. Sice ho potom v září budete muset do školy donést, protože bude úplně vyřízené, ale vy budete mít léto hezké.

8. Na brigádu

Zde hodně záleží na věku. Batole nikdo nezaměstná, ale pokud vaše dítě umí už aspoň psát a číst, lze mu zařídit nějakou příjemnou a mizerně placenou celodenní brigádu například u známého ve firmě, a nebo na baráku. Je to i výchovné.

9. Babybox

Věděli jste, že do babyboxu můžete odložit jakkoliv staré dítě? Ty větší se tam sice nevejdou, ale můžete je postavit před babybox, zazvonit a zdrhnout. Tady vyvstane problém s dětmi, které ví, kde bydlí, takže je potřeba se přestěhovat.

Je pro vás bod č. 3:

Anketa se načítá...

Až se zbavíte dětí, můžete si koupit hezké auto. TADY se dozvíte, proč si koupit například nadupaný hatchback

Komentáře