9 důkazů, že hraní počítačových her prospívá vašemu zdraví

Hlavně duševnímu, ale i tomu fyzickému. Potvrzeno doktory, ozkoušeno na vlastní kůži.

Obrázek uživatele Dr. techn h.c. Franz Hackenburg
Po studiu na technické univerzitě ve Štýrském Hradci nastoupil do vývojového oddělení automobilky Porsche, nyní působí jako nezávislý konzultant pro média. Je ženatý, má dvě děti a fretku jménem Muschi.

1. Zrak

Call-of-Duty-Black-Ops-2-7 pcgamer.com Také vám všichni říkají, že si zíráním do obrazovky zkazíte oči? Studie univerzity v Rochesteru naopak považuje hraní her - zvlášť stříleček - za prospěšné. Hráč se naučí vnímat více objektů na obrazovce a reagovat na ně. Tím trénuje svůj mozek i zrak.

2. Fyzička

ea-sports-active-20-arrives-for-wii-ps3-kinect zdnet.com Ok, někteří hráči tráví svůj čas před monitorem v křesle a pojídají při tom brambůrky. Ale s pohybovými senzory mohou ovládat hry pohyby svého vlastního těla. Tanec, sport, specializované hry, zaměřené na zdravý životní styl - hrajete hru a při tom z vás lije pot. A pak že jsou hry nezdravé...

3. Stres

Podle psycholožky barbary Fredericksonové pomáhá hraní her děti i dospělé rozptýlit od problémů, které mají ve skutečném životě. Také mohou ventilovat svou agresivitu bezpečným způsobem a mít příjemný pocit, když se jim ve hře daří. Mnohem lepší a zdravější než psychofarmaka. Novozélandští vědci před dvěma lety vyvinuli speciální hru, která pomáhá náctiletým s depresemi, pozitivní vliv měla na sedmdesát procent pacientů.

4. Soustředění

StarkillerVSKenobi-TFUUSE starwars.wikia.com Podle profesora Griffithse z univerzity v Nottinghamu pomáhá hraní her pacientům s poruchami pozornosti. Jde o soustředění a způsob, jakým vás hry umí pohltit.

5. Reflexy

Opět studie univerzity v Rochesteru. Podle pokusu, při kterém kontrolní skupiny hrály akční i odpočinkové hry, jsou hráči akčních her o pětadvacet procent rychlejší ve svém rozhodování.

6. Orientace v prostoru

World-of-Warplanes-9 gamerhub.tv Při hraní je nutné orientovat se ve virtuálním prostoru, čímž se mozek naučí tvořit si "mapy" a mít k nim rychlý přístup.

7. Soutěživost

Pokud nechcete mít ze svého děcka pasivního ufňukánka, dejte mu přístup k hraní počítačových her. Společně se sportem vedou lidskou mysl k hledání způsobů, jak vítězit a překonávat problémy.

8. Důchodci

Gaming highmemes.com Starším lidem poskytují počítačové hry způsob, jak se zabavit a mentálně neustrnout ve chvíli, kdy začínají mít problémy s pohybem. Umožní jim poznávat, zaměstnat mozek, řešit situace.

9. Zvídavost

Spousta her se odvíjí od reálných situací - ať už se týkají historie, vojenství, aut, čehokoliv. Wikipedie je všudypřítomná a dělí vás od ní jeden jediný klik, takže se můžete průběžně vzdělávat ve věcech, které vás zajímají. Podle těch si také vybíráte hry, ne?

A TADY máte 7 podivností, které baští vaši kamarádi z posilovny.

Komentáře