fb pixel 9 děsivých dopadů globálního oteplování na naše každodenní životy – G.cz
Vyhledávání

9 děsivých dopadů globálního oteplování na naše každodenní životy

Bizarní vědecké výzkumy, které platíme z daní.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 22.7.2016, 14:22

1. Časnější páření veverek

Vědci zjistili, že to ovšem platí jen pro ty americké – studie o českých zrzečkách zatím bohužel chybí. Až půjdete na procházku do lesa, můžete začít veverky šmírovat dalekohledem a dělat si čárky.

Squirrel_dance

2. Nedostatek lanýžů

Je větší horko a míň prší, takže cvičená prasata a psi lanýžů vyčuchají pořád míň a míň. Upřímně – kolik kilo lanýžů asi tak za rok průměrně spořádáte?

foto_principale_1361277785_tartufo1

grottadibarbarossa.com

3. Víc lidí sežraných tygry

Neděje se to u Čáslavi, ale v bažinách Sundarbans na hranici Indie s Bangladéšem. Jak se otepluje, tygři přicházejí o přirozenou kořist a chudí lidé se zároveň musejí vydávat za obživou dál do divočiny. Obě skupiny se častěji setkávají a ta druhá častěji končí v žaludcích té první. Důstojná smrt!

tumblr_mb9pvz8G4x1qgawlzo1_500

4. Invaze obřích ústřic

V 70. letech minulého století byla na evropské pobřeží uměle vysazena japonská pacifická ústřice (Crassostrea gigas). Kvůli oteplování se to ale poněkud vymklo z rukou a zlé cizácké ústřice vytlačují naše staré dobré mušličky. A co je nejhorší – už se nemůžete procházet bosi v přílivu, protože pacifická ústřice je ostrá jako břitva.

mr-bean-eating-oysters-o4

5. Kysnutí hroznů

Člověk by řekl, že to bude přesně naopak: čím tepleji, tím sladší hrozny a tím lepší víno. Jenže podle kalifornských vědců jsou tamní hrozny naopak kyselejší, protože přílišné horko brzdí fotosyntézu. A přitom už biblický prorok Jeremiáš říkával: „Rodiče jedli trpké hrozny, a dětem trnou zuby.“

Raccoon-eating-grapes

6. Víc opuštěných kočiček

Jak se otepluje, nadržené kočky se víc mrouskají. Tím pádem se jich rodí víc a majitelé je víc dávají do útulků. Globální oteplování naštěstí tenhle problém nejen způsobilo, ale taky ho samo vyřeší. Až totiž roztají ledovce a stoupne mořská hladina, všechny ty prašivé kočky se utopí.

giphy

7. Častější zřícených perníkových chaloupek

Jejich stavění je skandinávským vánoční zvykem. V pekařství si koupíte perníkové ‚panely‘ a venku je pak slepíte je cukrovým roztokem, který zmrzne. Jenže zimy jsou čím dál teplejší, takže ‚malta‘ nechce držet pohromadě. Naštvaní zákazníci pak spílají chudákům pekařům, i když na vině jsou skleníkové plyny.

gingerbread15_407193

8. Vzrůst počtu znásilnění ve Skandinávii

Jak se otepluje, mužům stoupají hladiny hormonů (cítíte ten nechtěný svojsmysl?). Do skandinávských zemí se navíc houfně stěhují muslimové, podle kterých je znásilňování místních blondýn etičtější a mravnější, než znásilňování Arabek. „Švédka už velmi pravděpodobně souložila předtím, ale Arabka si musí v zájmu rodinné cti uchovat panenství do svatby,“ řekl jeden z muslimských imigrantů novinářům.

+.+.+visited+Sweden+yesterday+and_8b0334_4624839

9. Víc dětí zabitých netopýry

V Peru některé druhy netopýrů napadají spící domorodé děti a sají jim krev. Někdy je přitom nakazí vzteklinou, a protože z džungle je to do nemocnice daleko, nemoc bývá smrtelná. A jak se otepluje, případů pokousaných dětí přibývá.

giphy (1)

Pointa? Všechny tyhle strašidelné události jsou nesmysly, protože globální oteplování se už před patnácti lety zastavilo.

A jenom pro stručný a jasný přehled, jak to vlastně s těmi změnami teplot v současnosti je – 10 zásadních otázek a odpovědí o globáním oteplování.

Podobné články

Doporučujeme

Další články