8 základních typů uživatelů Facebooku

Obrázek uživatele Dominik Landsman
14.6.2017, 06:06

Každý z nás, kdo se na Facebooku pohybuje, má na něm nějaké své zajeté chování. Někdo píše příspěvky, jiný zase spíš vkládá fotky.

Na základě toho lze vypozorovat několik základních typů uživatelů, které všichni dobře známe.

1. Sdíleč

Člověk, který neustále sdílí články nebo videa někoho jiného. Není schopen nabídnout nic vlastního. Časem tohoto člověka začínáme prostě ignorovat, neboť chrlí jednu přesdílenou kravinu za druhou.

2. Běžec

Zapálený běžec, který každý den vkládá obrázek z aplikace na běhání, kde je vyznačena trasa, kterou dnes uběhl. K tomu dodá komentář typu: „Uf, dneska osm kilometrů“ a připojí k tomu několik smajlíků. Žije si v takovém svém bludu, že těch jeho osm kilometrů všechny děsně moc zajímá a už se těší na další den, až budou moct zhlédnout zase jinou trasu, kterou uběhnul.

3. Lásečka

Děsně zamilovaná osůbka, která se nezdráhá se svou láskou podělit. Tu přidá fotku, jak je s lásečkou na zmrzlině. Tady zase třeba fotku tří povadlých růží, které dostala od své lásečky. Večer potom v poklidu napíše, že jí to její lásečka právě hezky udělala do zadečku a jde spát s pocitem, že zítra bude další krásný den s lásečkou, o který se musí podělit se světem.

4. Selfie maniak

Obstarožní bývalá nejhezčí holka ze třídy, která si po třicítce uvědomila, že by mohla dělat vlastně modelku, ale nikdo ji neřekl, že jí pomalu začínají chrastit kosti a kozy jí za pár let při chůzi budou pleskat o kolena.

Selfie maniak mohou být ale rovněž mladé rajdy, jejichž veškeré životní hodnoty se scvrkly na tuctovou fotku před zrcadlem s velkým výstřihem a s našpulenou pusou a dvacet lajků od borců, kteří si ho u fotky vyhonili.

5. Gastro maniaci

Existují lidé, kteří mají z nějakého důvodu potřebu vyfotit si své jídlo a tuto fotku dát na Facebook. Těžko říct, co je k tomu vede. Zřejmě žijí v nějakém bludu, že ostatní lidé žijí o hladu a jídlo vidí poprvé v životě až díky jejich fotce na Facebooku.

Gastro maniaci se často kříží s Lásečkou a to když někdo dává fotku žrádla, které mu uvařila jeho lásečka. Na tyto lidi mají v pekle připravenou speciální místnost.

6. Pejskaři

To jsou ve své podstatě smutní lidé, kteří nemají děti a jejich absenci suplují svým psem. Mají pocit, že je děsně super nacpat svého čokla ve všech pózách na Facebook a obohatit tak život svým známým.

7. Šílené matky

„Tady Honzík kaká.“ „Honzík zívá.“ „Honzík spinká.“ „Honzík sedí na židličce.“… No prostě ženská patrně s přechozenou laktační psychózou toho svého haranta cpe na Facebook několikrát denně. Děti jsou fajn. Děti jsou roztomilé a určitě každého z nás někdy napadlo, jak asi vypadá ten syn Oldy, který se narodil před rokem. Nicméně zasvětit svůj život tomu, že svou ratolest budu fotit a cpát na Facebook několikrát denně, to je neklamná známka toho, že dotyčná už svůj vlastní život vzdala.

8. Lidé, kteří nemají život

Každý nemůže být tak zábavný a mít takový zajímavý život jako vy. I takový Petr má nárok na to, dát na Facebook fotku, jak sedí doma na křesle nebo z výletu do vedlejší vesnice, kde se vyfotil u památné padesátileté břízy. Neberme těmto lidem radost ze života. Nic neříkající fotka z hospody, kde se fotí s dalším nýmandem u piva a k tomu přihodí komentář: „Na pivu s Ivošem“ má taky právo být na Facebooku. Stejně tak jeho pondělní statusy typu: „Ach jo. Zase pondělí.“ zakončené smutným smajlíkem.

A TADY se dozvíte, že Facebook je ráj moderních pedofilů.


Komentáře