fb pixel 8 věcí, které hollywoodské filmy předpověděly špatně – G.cz
Vyhledávání

8 věcí, které hollywoodské filmy předpověděly špatně

Hollywood je pro mnohé dějepisem, podle kterého dohánějí zápisy ve čtenářských denících. Ale jak je na tom s předpovídáním budoucnosti? Asi tušíte, že příliš slavné to není.

Václav Rybář
Václav Rybář 9.5.2018, 10:12

1. Rok 1997 podle Terminátora

terminator

29. srpna 1997 měl svět zažít nukleární grilování. Kdokoliv, kdo neměl ochranný faktor dva miliony, to měl pořádně odnést a o zbytek už by se postarali terminátoři, zabijácké stroje vyslané armádním počítačem, který prohlásil lidstvo za svého největšího nepřítele. Už má tedy ale docela zpoždění...

2. Rok 1997 podle Útěku z New Yorku

escapee

Amerika je policejní stát a Manhattan je jedno velké vězení. Tahle vize režiséra Johna Carpentera tak úplně nevyšla, i když si mnozí Američané myslí, že všichni z Wall Street za katr jednoznačně patří.

3. Rok 2000 podle Death Race 2000

dr2000

Píše se rok 2000 a Americe vládne chlápek, který si říká prostě Pan Prezident. Jednou z jeho libůstek je pořádání brutálního závodu napříč Státy, ve kterém je povoleno úplně vše. Rozkošně céčkový film v roce 1975 sice neúspěšně předpověděl budoucnost, ale byl při tom tak politicky nekorektní, že na něj dodnes rádi vzpomínáme.

4. Rok 2001 podle 2001: Vesmírná odysea

2000so

Chytří roboti s chytrými počítačovými mozky dneska tak možná svářejí auta, skládají košile do komínků nebo radí teenagerům, kde je nejbližší McDonald´s. Pokročilou umělou inteligenci a rozvinutou vesmírnou turistiku budeme ještě nějakou tu dekádu vyhlížet, bez ohledu na vlhké sny mnoha vizionářů.

5. Rok 2004 podle Timecopa

timecop

Cestování časem je realitou, stačí se rychle rozjet proti zdi v motorových saních a už můžete trajdat po historii (dopředu se vracet nejde, jen do bodu, ze kterého jste původně odcestovali). Na dodržování časových zákonů dohlížejí policajti, co umí ukázkové roznožky. A právě tady se tvůrci sekli. Ne, vlastně se sekli ve všem – od roznožek, přes motorové sáně až po to cestování časem.

6. Rok 2015 podle Soylent Green

soylent

Divnými barevnými krekry se v tomhle filmu živí většina lidí. Kdyby tihle strávníci věděli, co za ksindl se v nich nachází (nebudeme prozrazovat), možná by si to rozmysleli. Na druhou stranu, když se nad tím zamyslíme, možná, že tahle vize budoucnosti se naplnila. Stačí se začít pídit po složení třeba dietního salámu.

7. Rok 2015 podle Návratu do budoucnosti 2

bttf

Létající auta, létající skejty, samozavazovací tkaničky a Čelisti díl devatenáctý. Jasně, spousta se toho nestihla, ale třeba ty kecky s automatickým zavazováním Nike nakonec opravdu vyrobil. Aby ne, většina děcek si už totiž tu tkaničku zavázat neumí. Na Wikipedii to není a Siri neporadí.

8. Rok 2019 podle Demolition Mana

demoman

Hlavní děj filmu se sice odehrává ještě o další dvě dekády později, ale už teď víme, že kryogenické věznice neprošly a Taco Bell není pětihvězdičkovou restaurací, nýbrž pořád jen laciným fast foodem. A Arnold Schwarzenegger jako prezident? Žádná změna Ústavy, která by to umožnila, se zatím nechystá. I když naděje umírá poslední a rodák ze Štýrského Hradce určitě pořád ještě doufá, když už mu to jednou vyšlo s tím guvernérstvím.

A tady 10 filmů převyprávěných s brutální upřímností.

Podobné články

Doporučujeme

Další články