8 nejslavnějších koček internetu - kdo jsou a kde se vzaly?

Internet vznikl, aby si lidé mohli vyměňovat fotky koček. Další funkce (bankovnictví, hudba, videa, porno, chatování) jsou podružné.
Obrázek uživatele Dr. techn h.c. Franz Hackenburg
Po studiu na technické univerzitě ve Štýrském Hradci nastoupil do vývojového oddělení automobilky Porsche, nyní působí jako nezávislý konzultant pro média. Je ženatý, má dvě děti a fretku jménem Muschi.

1. Business cat

b-cat-3 geekfill.com Přísný kočičí šéf v kravatě týrá své podřízené různými zvířecími zlozvyky, občas také mluví řečí, do které propašuje různé kočičí reference. Fotka pochází z roku 2011 a objevila se na fórech serveru Somethingawful.com. Kocourek na fotce se jmenuje Emilio a jeho přísný výraz je způsoben tím, jak moc se mu líbila kravata, kterou dostal od svých majitelů k vánocům. emilio_original freelunchez  

2. Nyan cat

0002 knowyourmeme.com Animaci kočičky letící vesmírem vytvořil ilustrátor Chris Torres v rámci charitativní grafické soutěže pro Červený kříž. Její tělo je tvořeno plněnou sladkostí, která se ohřívá v topinkovači nebo mikrovlnné troubě - bylo to součástí zadání soutěže a proto se kočka původně jmenovala podle této věci, tedy Pop tart cat. Jméno Nyan cat získala až ve chvíli, kdy jí jeden z uživatelů youtube spojil s otravnou japonskou písničkou Nyanyanyanyanyanyanya.  

3. Omg cat

Udivená kočička s otevřenou pusou se jmenuje Chocolate a je z Japonska. Ve skutečnosti má vykloubenou čelist a její majitel se na fórech 2chan ptal, co s ní má dělat. Vzal ji k doktorům a o dva dny později už byla v pořádku. A také slavná.  

4. Longcat

long_cat vision.gel.ulaval.ca Obrázek extrémně velké kočky s packami kupředu se poprvé objevil v roce 2005 na japonských fórech 2chan. Největší slávu zaznamenal v letech 2007 až 2008. Kočička se ve skutečnosti jmenuje Shiroi, což v japonštině znamená "bílá."  

5. Grumpy cat

imgur imgur.com Kočka jménem Tardar Sauce (zkráceně Tard) se objevila v září roku 2012 na redditu, kam její fotku umístil bratr majitelky. Strhla se lavina zájmu, vznikaly nové a nové memy a už po týdnu byla k dispozici oficiální trička. Dnes s tímto motivem koupíte kostýmy, plyšáky a hromadu dalších věcí. Permanentně naštvaný výraz je dílem kočičího nanismu, genetického onemocnění, které způsobuje nedostatek růstového hormonu.  

6. Happy cat

286cc_i-can-has-cheezburger www.deondesigns.ca Obrázek britského krátkosrstého kocoura patří na internetu k nejznámějším. Poprvé byl k vidění na stránkách somethingawful.com v roce 2003, skutečnou slávu získal až ve chvíli, kdy k němu v roce 2007 kdosi přidal text "Can I Has Cheezburger?" Kocour se údajně jmenoval Frank a zemřel v roce 2007.  

7. Keyboard cat

Toto video pochází ze vzdálených osmdesátých let, kdy ho vytvořil umělec Charlie Schmidt. Na internetu se však objevilo až v roce 2007 a slávu získalo o dva roky později, kdy ho ve svém sestřihu použil blogger Brad O'Farrell. Mourovatá kočka se jmenovala Fatso.  

8. Ceiling cat

Ceiling_cat_no_text wikimedia.org Fotka kočky, která kouká skrz díru ve stropě, byla doplněna textem "Stropní kočka sleduje, jak masturbujete". Internet vytvořil bezpočet dalších verzí a mezi znalými je tento kočičák považován za ekvivalent boha. Ohledně autora i samotné kočky panuje spousta nejasností, dokonce se objevily kacířské analýzy obrázku, které tvrdí, že kočka nekouká ze stropu, ale z díry ve zdi! I to přispívá k mystériu, kterým je Ceiling cat.

Komentáře