8 názvů aut, které určitě vyslovujete špatně

Už jste se někdy bavili o autech, když se vám okolí začalo nenápadně pochechtávat? Možná nevíte, jak se různá auta ve skutečnosti jmenují...
Obrázek uživatele Dr. techn h.c. Franz Hackenburg
Po studiu na technické univerzitě ve Štýrském Hradci nastoupil do vývojového oddělení automobilky Porsche, nyní působí jako nezávislý konzultant pro média. Je ženatý, má dvě děti a fretku jménem Muschi.

1. Lamborghini

Lamborghini-Huracan Lamborghini Media Tihle draví Italové existují už od roku 1963, ale stejně se za tu dobu nikdo nenaučil vyslovit jejich jméno. Takže si pamatujte, žádné "Lambodžíny" - ty vypadají takhle: lambojeans Tonino Lamborghini Vyslovuje se to "Lamborghýny"  

2. Gallardo

lamborghini_gallardo-gallery Lamborghini Media U Lamba ještě zůstaneme - jejich nejprodávanější model se vyráběl deset let a postavili ho ve více než čtrnácti tisících exemplářích. Název (podle bojového býka) je španělský, takže má i španělskou výslovnost. Čili "Gajardo".  

3. Qashqai

qashqai Nissan Media Kvuaco? Kuvuaskvuaj? Japonský crossover se vyrábí už v druhé generaci a jeho jméno dělá lidem pořád problémy. Ve skutečnosti je to jednoduché - říkejte mu "Kaškaj".  

4. Ginetta

2012-Ginetta-G60-Front-And-Side-1280x960 seriouswheels.com Historie malosériových britských sporťáků sahá až do roku 1958, i tak jejich jméno spousta lidí vyslovuje, jako by šlo o nějakou pomůcku pro číčology. Není to "Gyneta", ale "Džineta."  

5. Hyundai

hyundai Hyundai Media Slyšeli jste v televizi nebo rádiu hodně divné slovo? Něco jako "Hjondé?" Tak to jste slyšeli správně, to je oficiální výslovnost názvu automobilky, což v korejštině znamená "moderní". Jestli budete říkat "Hundaj", dostanete facku od pána jménem Vošický.  

6. Pro_Cee'd

proceed Kia Media Jak se vyrovnat s podtržítkem v názvu? Zadržet dech? A na jak dlouho? A co ten pitomý apostrof? Je to celkem jednoduché - říkejte mu "Prosít", prosím.  

7. Juke

juke Nissan Media Bizarní vůz, ještě bizarnější název. Slaboduší se základní znalostí angličtiny ho okamžitě překřtili na Joke - vtip, ha ha - ale správně se jmenuje "Džůk".  

8. Scirocco

scirocco Volkswagen Media Zapomeňte na písmeno S bez čárky. Název tohoto německého kupátka jste uričtě už slyšeli, akorát ne v automobilové souvislosti. Jak se jmenoval tajemný záporák z Rychlých šípů? Správně, "Široko".  Vidíte tu podobu? siroko

Komentáře