fb pixel 8 důvodů, proč navštívit pražskou „psí kavárnu“ Coffeepark – G.cz
Vyhledávání

8 důvodů, proč navštívit pražskou „psí kavárnu“ Coffeepark

​… kromě toho, že se tu natáčel i jeden z dílů pořadu Marty Kubišové „Chcete mě?“

Ivan Brezina
Ivan Brezina 29.6.2016, 15:20

V poslední době vzniklo v Praze hned několik „kočičích kaváren“, kam můžete vedle občerstvení zajít i za pomazlením s kočkami. Ty kočky ale patří vždy ke konkrétnímu podniku. „Psí“ Coffeepark v Riegrových sadech funguje na odlišném principu – lidé sem chodí s vlastními psy. Podnik s originálním konceptem oltevřela loni v září Šárka Inquortová, která je sama majitelkou čtyři psů. Proč se tam zajít minimálně podívat?

1. Pejskařská lokalita

Rozlehlé Riegrovy sady jsou pro pražské pejskaře tradiční oázou venčení, kde se psi mohou do sytosti vyběhat. Kavárna je přímo na jejich okraji v Chopinově ulici. Ideální umístění!

2. „Dog-friendly“ prostředí

Když se psem přijdete do pražských kaváren a restaurací, ve většině buď vás vyhodí, nebo vás tam sice milostivě nechají, ale stanete se terčem káravých až nenávistných pohledů ostatních hostů. Řada lidí si totiž myslí, že pes do podniku veřejného stravování nepatří. Oslintá vás, očuchá, sežere vám jídlo, kousne vás, nakazí…

V Coffeeparku, fungujícím s podtitulem „kavárna nejen pro vašeho psa“, budete naopak vřele vítáni. U stolu se automaticky objeví miska s vodou a nikdo se tu na vás nebude dívat špatně. Ale pozor – pes není podmínkou! Můžete sem samozřejmě přijít i bez něj.

3. Dvě mouchy jednou ranou

Všichni máme málo času, a proto je dobré věci třeba spojovat. Jdete vyvenčit psa? Proč se přitom nestavit i na kafe, pivo nebo víno? Dva zážitky vytvářející pohodu se tak navzájem posilují.

Pes je přirozenou součástí života řady lidí a zlepšuje jeho kvalitu,“ shrnuje Šárka. „Naše kavárna k tomu přidává další kvalitní prožitky. Kdo nemá psy rád, ten sem prostě nepřijde. Zakládáme si na otevřeném a přátelském prostředí, kde se může skoro cokoli, co neobtěžuje ostatní. Kromě pejskařů se tu proto scházejí i třeba matky s kočárky.

4. Sociální kontakty pejskařů

Kavárna se rychle stala „místem pokecu“, fungujícím jako neformální klubovna. Pejskaři se tu scházejí, vyměňují si zkušenosti, seznamují se, začínají si tykat… Komunita se propojuje na různých úrovních. Potkáte tu kynoložku, která poradí s výcvikem a výchovou psa, dostanete kontakt na stříhání psů nebo na veterináře. „Chodí sem dokonce i staré dámy, které už psa nemají, protože by se o něj nezvládly starat,“ říká Šárka. „Mohou se tu pomazlit s cizími pejsky, stejně tak i děti.

5. Výstavy a přednášky

Na prvních výstavách se v Coffeeparku představují nejen začínající umělci. Průběžně se mění, takže interiér má pokaždé trochu jinou tvář. A pak jsou tu přednášky. Kynoložka třeba dětem vysvětluje, jak poznat chování cizího psa, kterého potkají na ulici. „Když cení zuby, nesměje se, ale bojí,“ vysvětluje Šárka. „Pokud to dítě neví, vrhne se na něj, aby se s ním pomazlilo, což může skončit pokousáním. Dítě má pak ze psů třeba celý život strach. A přitom by stačila základní osvěta…

6. Dobroty pro lidi

Do kavárny se samozřejmě chodí primárně na kávu – sem konkrétně na italskou značku Sweetcoffee, a to včetně detoxikační zelené varianty. Dostali jste na vycházce v Riegrových sadech hlad? Dáte si třeba polévku, francouzský slaný koláč quiche, lívance, vajíčka se šunkou, toasty nebo některé z dalších jídel. Mají tu i sladkosti – namátkou třeba jogurtové kuličky s lesním ovocem, pudinkový koláč se smetanou a skořicí nebo bábovku.

Podstatné jsou dvě věci. Zaprvé je to všechno domácí, respektive pečené přímo na místě. A zadruhé je to bezlepkové, a tedy pro určité lidi i zdravější než nabídka jiných kaváren. Tedy s výjimkou croissantu, který by byl na domácí pečení příliš složitý.

A pokud si v Riegrových sadech chcete při venčení udělat piknik, připraví vám k tomu piknikový koš včetně deky.

7. Dobroty pro psy

Když si dá pán třeba kafe, nemůže pes přijít zkrátka. Na speciálním „žracím lístku“ je několik psích pochoutek od firmy Sušienkovo, která se zaměřuje na pamlsky pro psy v bio kvalitě a bez lepku. Maso se zeleninou, psí sušenky a pamlsky… Psovi tu ale můžete koupit i něco pro parádu. Třeba psího motýlka, z jehož ceny jde 30 % nadaci Psí život.

8. Dobrý pocit

Z každého kafíčka pět korun pro psíčka,“ zní zdejší heslo. Konkrétně se jedná o psy bez domova, o které se stará už zmíněná nadace Psí život. Ale pozor – nejde o zaběhnuté psy, ale o psy bezdomovců.

Práce nadace Psí život se mi moc líbí,“ vysvětluje Šárka. „Pro bezdomovce je totiž pes často jedinou sociální vazbou, kterou jsou schopni udržet. Že jsou za někoho schopni přijmout odpovědnost, je velmi důležité. O své psy se mnohdy starají lépe než sami o sebe, ale přece jen jim nemohou zajistit veterinární ošetření, očkování nebo odčervení. Neziskovka Psí život tohle řeší, a přitom neživí administrativní aparát. Maximum peněz jde opravdu přímo na psy, žijící na ulici.

Více: www.coffeepark.cz

Anketa

Máte psa?

Anketa se načítá...

A nakonec se ještě podívejte, jak to vypadá, když psi dělají psí kusy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články