7 báječných receptů na pochoutky z Guinnesse

Pokud jste stejně jako my milovníky irského černého piva, vězte, že skvěle chutná nejen v hospodě, ale i u jídelního stolu. A nejen v tekuté podobě!

Kdo z vás už se někdy ke kuchyňské lince přichomýtl nejen proto, aby si uvařil čaj, je mu určitě jasné, že pivo můžete dát téměř do jakéhokoliv jídla. A Guinness je zatraceně dobré pivo, kterého v jídle vůbec nebude škoda.

1. Dušené hovězí na Guinnessu

Každý chlap už jednou dělal dušené maso na pivě. Základní ingredience jsou mrkev, pórek, cibule, česnek plus samozřejmě libové hovězí a Guinness. Recepty můžeme doporučit rovnou dva - na Dublinskou verzi a tu trochu počeštělou.

2. Guinness Brownies

Máte rádi pivo? A k tomu i sladký zoubek? Na samotného Guinnesse si dát moučník, to není zrovna ideální kombinace - raději si dezert obsahující Guinness rovnou upečte. A bude to dobrota, ze které vás bude bolet břich jenom ve chvíli, kdy zlikvidujete celý plech (jako my).

Co se týče receptu - ten nejlepší, který je k dostání, je překvapivě v chorvatštině. Takže vám ho zde raději celý přepíšeme.

Budete potřebovat: 120 g mouky, 80 g kakaa, 4 vejce,100 g cukru. ¼ lžičky soli, 6 lžic másla, 250 g hořké čokolády, cukr krupici na posypání - a překvapivě Guinness.

Smíchejte si v míse kakao, mouku a sůl, vedle si rozpusťte máslo s čokoládou. Hoďte si do mixéru vejce a cukr, cca tři minuty míchejte, přidejte rozpuštěnou čokoládu s máslem. Jako další přidejte směs kakaa, mouky a soli, nalijte Guinness a až budete mít vše smícháno, vyklopte si obsah mísy na připravený plech. V elektrické troubě by se brownies měly péct cca na 180 stupňů kolem půl hodiny.

3. Guinnessácké cibulové kroužky

Na požvykování u dobrého filmu či fotbalového zápasu, proč ne? Cibulové kroužky sice nejsou kdovíjak košer jídlo - je to čuňačinka nasáklá olejem - ale občas se může zhřešit. A ještě líp se hřeší spolu s Guinnessem.

Potřebujete jen mouku, vejce, sůl, trochu mléka na zředění těstíčka a samozřejmě ten pivní mok. Ingredience smíchejte, cibulové kroužky v těstíčku pěkně vymáchejte a osmažte na oleji.

4. Tmavý Guinnessácký dort

Dezert jako namalovaný. Tímhle neurazíte žádného chlapa ani ženu- spíš naopak. Je to ideální narozeninový dort. Osobně bych se rozpustila blahem, kdybych tohle mohla ochutnat - moje pečení nikdy nedopadlo zcela podle plánu (protože ty dobroty likviduju už v průběhu jejich vzniku). Tady máte jeden opravdu dobrý recept v češtině. A výsledek nám pak pošlete do redakce. Když tam přidáte ještě toho Jamesona, budeme vám víc jak vděční.

5. Guinnessové Quiche

Quiche je velice snadné a také dobré jídlo, na které potřebujete jen pár základních ingrediencí - cibule, mouka, sýr, vajíčka, máslo, sůl a zas a znovu ten Guinness.

Pěkný recept na pivní verzi téhle sladké dobroty najdete zde.

6. Chléb s chedarem, kapary a Guinnessem

Upéct tenhle chleba není nic jednoduchého (ani obzvlášť levného), ale inspirace je to skvělá. Vynikající recept s detailním postupem si můžete přečíst zde. Hodně štěstí a dobrou chuť!

7. Guinness Cupcakes

Zakončíme to sladkou tečkou. Pro cupcaky mám velkou slabost. Jak jsme se už výše přesvědčili, s Guinnessem se dá upéct kdejaká sladká dobrota. Tady máte recept od blogerky a cukrářky Chez Lucie. Sledujeme její blog už nějakou dobu - ta holka je prostě génius. Zkusíte ji trumfnout? Jen do toho. Vzorky posílejte do redakce.

Berou vás cupcaky? Tak tady máte dalších 10 kouzelných receptů.

Guinness je skvělý - o tom žádná. Proč je matkou pivního moku právě černé pivo se můžete dočíst zde.

A abychom úplně neutekli od jídla, tady je 7 footblogů, které se vyplatí sledovat.

Komentáře