7 nejdivnějších daňových odpisů

Obrázek uživatele Vaclav Rybar
21.9.2017, 08:09

Už vám docházejí nápady, co ještě vrazit do nákladů? Máme pár tipů, ale za jejich spolehlivost neručíme.

1. Plastická operace

boobs

Profesionální exotická tanečnice s příznačným jménem Chesty Love bojovala s daňovými úřady o to, aby jí finančák uznal zvětšení prsou. Nakonec je přesvědčila, že ve své profesi by byla bez gigantického poprsí oproti konkurenci znevýhodněna a že výdaj je v podstatě nutným profesním krokem, protože výše odměny roste přímo úměrně s velikostí košíčků. Ostatně s takovým jménem by cokoliv jiného byla klamavá reklama.

2. Tělový olej

Někteří soutěžní kulturisté jsou vymaštění, ale všichni bez výjimky musí být řádně promaštění. Na rozdíl od steroidů si ale chlápek usilující o titul Mr. Olympia olejíčky na soutěže může odečíst z daní a ušetřit tak pořádně mastnou sumičku. Tak začněte pumpovat.

3. Kočičí žrádlo

Daně jsou pro kočku. Doslova. Domácí mazlíčci se sice zatím nepočítají do závislých osob, pokud ale kočka zásadně prospívá vašemu byznysu, můžete si odečíst výdaje spojené s jejím chovem. Gaučová peršanka toho sice moc nezmůže, ale pokud kočka svědomitě chrání majetek před hady, myšmi a dalšími hlodavci, máte šanci, protože prospívá ke zvýšení bezpečnosti místa vašeho podnikání.

4. Poštovní holubi

pigeons

Americký majitel poštovních ptáků si jejich pořízení a chovatelské náklady odečetl z daní. Prokázal totiž, že je to jediný způsob, jak udržuje kontakt s obchodním partnerem na opačné straně města. A protože byl nedůvěřivý k moderním technologiím, byly jeho ptačí náklady pro daňový úřad něco jako účet za mobil.

5. Obědy

Majitel pekárny sladkých a slaných koláčů si odečetl několik tisíc dolarů za každodenní obědy u konkurence, během kterých zkoumal jejich recepty a snažil se přijít na to, jak vylepšit svoje vlastní. Všechny účty tak udal v položce „průzkum trhu".

6. Rekonstrukce nosní přepážky

nose

Majitel velké kalifornské vinotéky si odečetl z daní plastiku nosu, když prokázal, že mu po úrazu (čti pořádné držkové) víno už tolik nevonělo a hrozilo tak, že bude muset skončit s úspěšnou živností.

7. Pivo

beer

Neradujte se předčasně, samotné pití piva si z daní neodečtete. Vynalézavý majitel benzínky kdesi na středozápadě ale přišel na fígl: pivo si odečetl jako marketingovou akci. Při natankování nad určitou sumu rozdával zákazníkům karton piva zdarma. Daňový šiml se nejprve cukal, ale nakonec to uznal coby náklady na firemní propagaci. Otázkou zůstává, kolik případné pivní remitendy vypil sám majitel.

A TADY máte 6 tipů, podle kterých poznáte, že to vaše partnerka už s ezoterikou přehání.


Komentáře