7 božích animovaných hudebních klipů

Kdo má koukat na zpěváky, když se můžete pokochat krásnými animovanými postavičkami?
Obrázek uživatele Dr. techn h.c. Franz Hackenburg
Po studiu na technické univerzitě ve Štýrském Hradci nastoupil do vývojového oddělení automobilky Porsche, nyní působí jako nezávislý konzultant pro média. Je ženatý, má dvě děti a fretku jménem Muschi.

1. Goldfish - Get Busy Living

Už během prvních třiceti sekund vám musí být jasné, že tohle bude pořádně ujetá jízda. Podobně hravé jsou i další klipy tohoto elektronického dua z Kapského Města - doporučujeme ke shlédnutí.  

2. Daft Punk - One More Time

Krásná vzpomínka na dobu, kdy Daft Punk nejeli tvrdou komerci. Scény z tohoto videa se posléze objevily v anime Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem.  

3. Morcheeba - Enjoy the Ride

K temnému melancholickému songu se postavičky zvířátek, provádějících tajemné rituály, velmi hodí. Ano, stejně jako vy vůbec netušíme, co se v tom klipu sakra děje...  

4. Gorillaz - Clint Eastwood

Klip, který odpálil britské elektronické hudebníky ke slávě a dal jim jejich typické animované tváře. Režírovali ho Jamie Hewlett a Pete Candeland.  

5. Kavinsky - Testarossa Autodrive

Nemrtvý jezdec ve Ferrari Testarossa je středobodem všech klipů DJe Vincenta Belorgeye, vystupujícího pod přezdívkou Kavinsky. Jeho další slavný song Nightcall můžete znát z filmu Drive.  

6. Junior Senior - Move Your Feet

Dánské duo se sice rozpadlo v roce 2008, ale jejich hravé klipy potěší i dnes. Ať už pixelovou retro grafikou nebo kombinací animace a starých videí u písničky Rhythm Bandits.  

7. The Shins - The Rifle's Spiral

Loutky a počítačová animace? Zkoukněte celé, zvlášť pokud máte rádi styl Tima Burtona.  

Komentáře