6 zajímavých aut pojmenovaných po ženách

Automobilky mají občas větší fantazii a místo suchého označení 535xd, CX-5 nebo A7 použijí hezké ženské jméno. Které se nejvíc líbí vám?
Obrázek uživatele Dr. techn h.c. Franz Hackenburg
Po studiu na technické univerzitě ve Štýrském Hradci nastoupil do vývojového oddělení automobilky Porsche, nyní působí jako nezávislý konzultant pro média. Je ženatý, má dvě děti a fretku jménem Muschi.

1. Nissan Silvia

1995_nissan_silvia-pic-3798220860395811961 cargurus.com Legenda známá mezi driftery, amatérskými závodníky a úpravci aut. Mezi lety 1964 až 2002 se vyrábělo sedm generací, tou poslední byla dnes už legendární S15, jejíž přeplňovaný dvoulitr se dal přifouknout na v podstatě libovolný výkon. Tato auta můžete znát také pod označením 180SX, 200SX nebo 240SX, používaných na různých trzích.  

2. Alfa Romeo Giulietta

v_14_1_design alfaromeo.cz Fešný italský hatchback, který si můžete koupit i dnes, nese jméno "Jůlinka". V roce 2011 se Giulietta stala autem roku v České republice, k mání je s benzínovými i dieselovými motory a také ve sportovním provedení Quadrifoglio Verde s 240 koni. Pokud vás německé či japonské hatche štvou nebo nudí, je to zajímavá alternativa.  

3. Nissan Gloria

caa3c gomotors.com Tyto luxusní japonské sedany se vyráběly mezi lety 1959 a 2004 - postupně vzniklo neskutečných jedenáct generací, na kterých se dá skvěle sledovat vývoj automobilového vkusu. První verze vypadala jako klasický americký koráb z padesátých let, v sedmdesátých letech přišly tvary inspirované muscle cars, v osmdesátých připomínala Gloria krabici a v devadesátých letech se zaoblila.  

4. Mazda Carol

Mazda-carol-1st-generation01 wikimedia.org Řada těchto prťavých vozítek spadá do japonské kategorie Kei - tedy lehkých automobilů. Mají maloobjemové motory a kompaktní rozměry, vztahují se na ně zvláštní pojistná a daňová pravidla a také  nemusíte prokazovat, že pro ně máte parkovací místo. Což je v Japonsku v některých oblastech povinné.  

5. Nissan Violet

1978_Nissan_Violet_(_CA_A10_)_rally_car_002_4246 mad4wheels.com Řada sedanů, kupé a kombi, opět z Japonska. Model Violet si můžete pamatovat jako nejúspěšnější rallyový Nissan, zvítězil v šesti závodech série WRC.  

6. Toyota Carina

Toyota_Carina_E_nn wikimedia.org S výjimkou první generace ze sedmdesátých let jde o ultrakonzervativní, anonymní a možná až ošklivá auta, která předznamenávala designérskou impotenci Toyoty, která se naplno projevila v minulé dekádě. Dnes už se na Toyoty naštěstí dá koukat...  

Komentáře