fb pixel 6 nejznámějších monster, která možná existují a možná taky ne – G.cz
Vyhledávání

6 nejznámějších monster, která možná existují a možná taky ne

Zdroj: cryptidz.wikia.com

Víte, co to je kryptozoologie? Je to vědní obor zoologie, který mimo jiné, zkoumá živočichy, jejichž existence nebyla oficiálně potvrzena. Ano, například takové tvory jako jsou například Lochnesská příšera, Yetti, nebo třeba Krabí lidé.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 3.9.2015, 08:00

V povědomí široké veřejnosti jsou samozřejmě ta nejznámější monstra jako je již zmínění Yetti nebo Lochnesská příšera, nicméně po světě možná pobíhá spousta tvorů, jejichž existence je obestřená mlhou nejistoty. Mnohdy to jsou opravdu velmi oškliví prevíti.

1. Čupakabra

Nebo spíš El Chupacabro (tento název zní zlověstněji) má být malý, štíhlý a chlupatý humanoid, který se živí masem, krví a banány (vyvážená strava je základ pro každého moderního čupakabru). Jiné zdroje uvádějí, že je to naopak úplně lysý ksindl ve velikosti malého medvěda s řadou ostnů na zádech a skáče po zadních nohách jako klokan. Dokonce má možná i křídla jako netopýr. Až tedy uvidíte někde malého lysého medvěda s křídly, jak žere banány, bude to na tuty čupakabra. Anebo frčíte na drogách.

Každopádně Čupakabra se poprvé objevila v roce 1995 v Portoriku, odkud se očividně postupně rozšířila přes Severní Ameriku až do Evropy (hlášeny jsou pozorovnání čupakaber i z Ruska).

Ve volném čase vysává domácí zvířata jako jsou ovce nebo kozy. Pokaždé, když bylo nalezeno tělo domnělé čupakabry, vždy to byl nakonec buď kojot anebo pes s kožní chorobou.

2. Olgoj chorchoj

Je to takový roztomilý červ, který se vyskytuje na Mongolských pláních, který může dorůst délky až 1,5 m. Aby vylepšil dojem, všechno kolem sebe, co se mu znelíbí sejme silným elektrickým výbojem, nebo (a to je druhá verze) všechno poleptá kyselinou či jedem. Olgoj má totiž na těle vak plný jedu či kyseliny (to ještě vědci spolehlivě neurčili), ze kterého tekutinu v ohrožení vystříkne na cíl.

Bývá popisován jako živočich, který připomíná přerostlou žížalu anebo jako šiška salámu. Při útoku prý mění barvu a je schopen usmrtit člověka i na deset metrů. Až tedy na zemi najdete šišku salámu, která mění barvu, už je pro vás pozdě. Šiška vás sejme kyselinou.

3. Muž-mol

Další zajímavý kousek je tento molí muž. Být napůl člověk a napůl mol jednoho dost nasere, tak není divu, že muž-mol v Americké Virginii zabil pár psů, pronásledoval vztekle manželský pár, který mu ujížděl autem a nakonec to všem nandal, když se z vysílaček v jeho blízkosti ozval pískot.

Muž-mol je prý o něco větší než běžný člověk, má křídla jako mol, a svítí mu oči ve tmě.

Prvně se tento chlapík objevil v roce 1966 a naposledy v roce 1969. Od té doby ticho po pěšině. Je otázkou, zda se vrátil do luhů a hájů, odkud zavítal do civilizace, nebo - coby opravdový mol - po třech sezónách zemřel.

4. Psí muž

Po molím muži zde máme psího muže. V tomto případě si už trochu polepšil, protože být napůl pes je lepší než být napůl mol.

Psí muž se začal objevovat v severní Americe koncem 19. století. V podstatě to byl chlupatý člověk se psí hlavou. Nic světoborného.

Zlí jazykové tvrdí, že se jedná o starého známého bigfoota, který díky zmenšujícímu se prostoru pro život (bigfoot totiž potřebuje pro přežití rozlehlé hluboké lesy a namátkové fotografy, kteří fotí rozmazané fotky) zdegenerovali, vyhubli a protáhly se jim čenichy, takže připomínají psi.

5. Pták Moa

Tito nelétaví ptáci, kteří jsou třikrát větší než člověk, byly prý vyhubeni Maory. Nicméně na odlehlých místech Nového Zélandu je hlášeno několik pozorování včetně zaznamenání křiku těchto ptáků. Takže pokud navštívíte Nový Zéland, doporučujeme zajít si na odlehlé místo a hledat ptáky, kteří jsou třikrát větší než vy.

6. Mapinguari

Kdesi na hranicích Brazílie a Bolívie bydlí tento tvor, který je porostlý srstí, má rezavou tlamu, čtyři dlouhé tesáky, svým obětem ukusuje hlavu a prý děsně smrdí.

V džungli byly nalezeny jeho stopy a v roce 1890 na něho narazil Roman Lista, který na něho dokonce vystřelil (jakmile totiž Roman na něco narazí, hned po tom střílí), avšak bez jakéhokoliv efektu.

Vědci jeho totožnost přisuzují obřímu mravenečníkovi či lenochodovi rodu Megathérium, který však vyhynul před více než sto tisíci lety.

A TADY se můžete podívat na deset cirkusů, kde zvířata rozhodně netrpí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články