5+1 na doživotí odsouzených vrahů, které by měl Miloš Zeman omilostnit

Obrázek uživatele Jan Palička
13.5.2017, 08:05

Miloš Zeman všechny překvapil tím, že se rozhodl omilostnit dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka, který si odpykával doživotní trest. Vzhledem k tomu, že u svých voličů za to sklízí ovace, můžeme předpokládat, že se bude chtít na vlně úspěchu vozit i nadále. Naštěstí je v našich věznicích i po úmrtí takových velikánů jako Ivan Roubal nebo Viktor Kalivoda dostatek vrahů odsouzených k výjimečnému trestu, kteří si zaslouží prezidentův soucit a jejichž propuštění minimálně jim samotným udělá radost. Kdo všechno by měl být horkým adeptem na svobodu?

1) Petr Kramný

Kramný sice není odsouzen, ale i jeho výjimečný trest 28 let odnětí svobody za vraždu manželky Moniky a dcery Klárky by neměl být pro Zemana překážkou pro udělení milosti. Stejně jako u Kajínka i v tomto případě byly pochybnosti a mnohé ženy se shodují na tom, že Kramný je sexy, takže by se o něj určitě měl kdo postarat. Ani o práci by neměl nouzi, prokázal, že by se uživil jako elektrikář a pokud by se mu nechtělo, mohl by třeba dělat turistického delegáta nebo hrát hlavní roli v akčním snímku o svých osudech, kde by jeho manželku hrála Tatiana Vilhelmová a dceru třeba Aťka Janoušková.

2) Zdeněk Vocásek

Vocásek je takovým stálým inventářem českých věznic. K doživotnímu trestu byl odsouzen jen díky tomu, že v průběhu jeho procesu byl zrušen trest smrti. Když u 23 let vězněného Kajínka Zeman argumentoval, že nebude žít v zoufalství, pak to pro 30 let vězněného Vocáska platí dvojnásob. Ve vězení se brutální vrah stal hluboce věřícím, což by se mohlo Zemanovi náramně hodit do krámu. Po úmrtí kardinála Vlka je mezi špičkami katolické církve volné místo a věrný Duka tu taky nebude věčně. Vzhledem k tomu, že Vocáskovi bylo naměřeno IQ pouhých 77 bodů, je tak vhodným adeptem na to stát se Zemanovým oddaným služebníkem.

3) Josef Kott

Kott se spolu s kamarádem z vězení Michalem Kutílkem stal prvním sériovým vrahem porevolučního Českoslovenka. Společně nejprve zastřelili policistu, poté během satanistického rituálu ubodali dvě nezletilé stopařky a následně zabili ještě taxikáře a pokusili se o vraždu řidiče kamionu, který je oba identifikoval. Kutílek sice již ve vězení zemřel, ale Kotta by ještě Zeman pustit mohl. Před vraždami byl vojákem z povolání a i jednu z vražd spáchal v uniformě, tudíž by ho Zeman rovnou mohl povýšit do generálské hodnosti a jmenovat ministrem obrany, jelikož na rozdíl od Martina Stropnického k tomu má Kott alespoň nějakou kvalifikaci.

4) Jaroslav a Dana Stodolovi

Zeman úvodem svého mandátu říkal, že nebude společnost rozdělovat, ale scelovat. Slovu by mohl dostát při propuštění obou manželů Stodolových, které doživotní verdikt rozdělil a každého poslal do jiného vězení, za což by si zároveň mohl připsat body k dobru na konto za podporu tradiční rodiny. Idylický pár, jehož oblíbenou zábavou je vraždění důchodců a maskování činu za sebevraždu, by pak například mohl adoptovat Jiřího Ovčáčka, kterému očividně pevné rodinné zázemí chybí a až nezdravě se upíná k otcovské figuře Zemana.

5) Kevin Dahlgren

Udělat dobrý skutek a ještě se blýsknout v očích amerického prezidenta Donalda Trumpa? Zeman má jedinečnou možnost zabít dvě mouchy jednou ranou a propustit amerického občana Kevina Dahlgrena. Ten v Brně vyvraždil čtyřčlennou rodinu své sestřenice Veroniky Harokové. V Česku se Dahlgren živil i tím, že učil angličtinu. Lekce u něj by Zeman mohl zaplatit jak Bohuslavu Sobotkovi, jehož angličtina je naprosto mizerná, tak Milanu Chovancovi, který umí jen česky a občas ani to mu moc nejde.

6) Bonus: Anders Breivik

Zeman má možnost rozhodovat jen na území České republiky, nicméně naznačil, že by mohl zakročit i v Norsku a pomoci odtamtud dostat Denise a Davida Michalákovy, které zde jejich matce Evě zabrala místní sociálka Barnevernet. Co kdyby se ale Zeman vykašlal na malé bratry a místo nich do Česka dostal masového vraha Anderse Breivika? Lidé by tu jasně docenili, že muž, který zastřelil téměř 70 povětšinou muslimských dětí, by je určitě dokázal ochránit před uprchlickou hordou. Když byl Breivik v Česku naposledy, stěžoval si, že nesehnal automatické zbraně a prostitutky nestály za nic. Nyní by se jeho dobrodinec Zeman určitě postaral o to, aby se mu v naší zemičce líbilo.

Tady se pak můžete přesvědčit o tom, proč by bylo nejlepší, kdyby místo propouštění vrahů Zeman raději sám šel do vězení.


Komentáře