5 tipů, kam vzít muže na nezapomenutelné rande

Chcete potěšit svého přítele a strávit s ním den, kdy si bude připadat jako v nebi? Čtěte:
Obrázek uživatele Dr. techn h.c. Franz Hackenburg
Po studiu na technické univerzitě ve Štýrském Hradci nastoupil do vývojového oddělení automobilky Porsche, nyní působí jako nezávislý konzultant pro média. Je ženatý, má dvě děti a fretku jménem Muschi.
Každý muž má nějakého koníčka (tím nemyslíme drogy nebo válení se na gauči) - připravte mu krásný den. Poradíme, kam ho vzít, když miluje:  

1. Vláčky - Království železnic

001067_05_013100 www.kralovstvi-zeleznic.cz Zajeďte do Prahy - ulice Stroupežnického 23, Smíchov. Zde se nachází Království železnic, největší modelové kolejiště s krajinou a městy, které představuje jednotlivé kraje České republiky. Má rozlohu více než jeden čtvereční kilometr a v detailech se zde můžete plácat celý den. Věrně zpracovaný vysílač Ještěd, autobusové nádraží Florenc, Pražský hrad, dělníci opravující silnici, Karlštejn, mraky vláčků, autíček i panáčků. Plus střídání dne a noci a možnost sledovat situaci přímo z mašinek díky minikamerám. Svého železničního milého odsud budete tahat za nohu po zemi a bude u toho moc brečet. 003468 www.kralovstvi-zeleznic.cz 004055 www.kralovstvi-zeleznic.cz 004063 www.kralovstvi-zeleznic.cz Vstupné pro dospělé stojí 200 Kč, studenti vstoupí za 130 Kč.  

2. Lego - Lego Muzeum

České Lego muzeum má pobočky v Praze (Národní třída) a v Kutné Hoře. Mezi stovkami exponátů se můžete procházet a navzájem si ukazovat, který domek, benzínku, koňský výběh nebo letadlo jste měli jako malí. V Praze stojí za návštěvu hlavně poslední patro, kde je speciální expozice věnovaná Hvězdným válkám - obří hvězda smrti a další vesmírná plavidla, postavená do posledního detailu. V muzeu najdete i obchod, takže nesmíte odejít, dokud příteli nekoupíte minimálně jednu stavebnici! Základní vstupné je 200 Kč, studenti to mají za 150 Kč.  

3. Počítačové hry - Arcade herna

201406 www.arcadehry.cz Pamatujete si maringotky plné automatů na pětikorunu? A jak to bylo k vzteku, když vám pětikačky došly? Herna Arcade je muzeum se vším všudy, věnované klasickým herním krabicím. Najdete ji ve vesnici Červený Újezd kousek za Prahou - stačí na zastávce metra Zličín sednout na bus 307 a za 25 minut jste na místě. 201422 www.arcadehry.cz Provozovatelé v čele s Janem Ornou shánějí slavné a unikátní mašiny po celém světě, dávají je do pucu a nechávají svým návštěvníkům na hraní. V současnosti jsou k dispozici stroje vyrobené od roku 1974 do roku 2001, které mají nastaveno neomezeně žetonů/pětikorun/continue kreditů. Což znamená, že můžete hru dohrát do konce, pokud vám od mačkání tlačítek, točení volantem na sesíťovaných závodních seslích nebo ze střílení pistolí na obrazovku neupadne ruka. Přímo v této dřevěné budově je k dispozici minibar s nápoji, pokud máte hlad, pár kroků směrem na jih je hrad Červený Újezd s krčmou a spoustou lahodných jídel. Celodenní vstupné stojí 150 Kč. 201426 www.arcadehry.cz 201414 www.arcadehry.cz  

4. Letadla - muzeum Kbely

IMG_1313 www.vhu.cz Vyražte do leteckého muzea Kbely, najdete tu neskutečnou sbírku historických letadel z období od první světové války až po L-39 Albatros. Když chcete svého leteckého přítele nadchnout, nastudujte si něco o stroji jménem Avia S-92. Pro případ nouze máme několik rychle stravitelných informací, zapamatujte si, že šlo o po válce a v Československu stavěný Messerschmitt 262 - na fotce zde: 91 www.vhu.cz A prohoďte, že byste chtěly tuto věc vidět v akci s kanonem BK 5 (Bordkanone 5), což bylo poloautomatické protitankové dělo ráže 50 mm, montované do velmi omezeného množství letadel - konkrétně Me 262 měla pouhé dva prototypy s označením A-1a/U4, které nebyly nikdy nasazeny v bojových misích. Informací je mnohem víc, ale ve chvíli, kdy prohodíte tyto kousky s klidnou tváří, váš kluk-muž-letec vás požádá o ruku. Vstup je mimochodem zdarma.  

5. Vaření - Gastroparty

219819_1692680601315_1070806_o Joho Kilianová, facebook Gastropárty Jídlo má rád každý, souhlas? A muži jsou soutěživí - také souhlas? Tak vytáhněte svého kuchaře na Gastroparty, amatérskou kuchařskou soutěž, která se koná ve zhruba šestitýdenních intervalech. Máte dané téma - venezuelská, španělská, italská, česká, jakákoliv kuchyně. Přijdete s uvařeným jídlem, kterému návštěvníci nebo konkurenti dají své hlasy, a pokud zvítězíte, volíte téma dalšího kola. Žádné gastrosnobství, pouze žranice, ochutnávání kreativity a umu ostatních. Nakonec součet lístků určí majitele trofeje - ceremoniální vařečky.

Komentáře