5 tenisek, které se chystají dobýt české ulice

Pokud nebydlíš v jeskyni a systematicky neignoruješ veškerý dění kapitalistickýho světa, zřejmě jsou ti značky jako Nike nebo Adidas alespoň trochu povědomý. Možná ale ještě nevíš o světoznámých značkách, které se do naší malebný kotliny dostávají krůček po krůčku, což je důvod, proč je na ulici nepotkáš na každý noze. Tady jsou!

Karhu

Tuhle finskou značku možná ještě neznáš, ale její bývalé logo určitě ano. Ještě v půlce minulýho století se totiž Finové honosili logem v podobě tří pruhů. Jenže pak přišel adidas s nabídkou dvou lahví whisky a pár drobáků, a logo záhy změnilo majitele. Legendární emblém už sice nemají, dělat kvalitní tenisky ale nezapomněli.

KangaROOS

Pokud chodíš na nudapláž v teniskách, protože se tvoje nohy nekamarádí s ostrýma kamenama, ale zároveň neustále řešíš dilema, kam s mincema na nanuka, je tady krom ledvinky ještě jedno řešení. Tenisky KangaROOS mají totiž uvnitř malou kapsičku. A jestli si umíš dát při testu nohu za hlavu, můžeš tam nosit třeba taháky.

Le coq sportif

Když si v roce 1882 jeden francouzskej snílek založil svoji vlastní značku, nikoho by nenapadlo, že o ní o 150 let později budou psát čeští teniskoví gurmáni. Tenisky Le coq sportif kombinují to nejlepší z retro sportovních siluet s kvalitními materiály a líbivými barevnými provedeními.

Saucony

Těžko říct, jestli je název inspirovanej omáčkou, ale pokud jo, byla by to delikatesní carbonara. Tenisky Saucony jsou totiž taky takovou teniskovou delikatesou. Jejich spolupráce s umělci a obchody po celém světě mizí z pultů asi jako jídlo z tvojí lednice.

Filling Pieces

Vymýšlíš dobrej byznys plán? Zkus vzít italskou kůži a ručně z ní v Portugalsku vyrobit pěkný tenisky. Podle toho, jak rychle tahle malá značka z Amsterdamu vyrostla, to nebyl úplně špatnej krok. Mrkni na ně TADY!

A nakonec tuještě máme 5 tenisek, u kterých se ti tkaničky jen tak nerozvážou!

Komentáře