5 pražských půjčoven koloběžek a kde je hledat

Naplánujte si na víkend výlet a vyražte s kolobrndou!

Kde si půjčit, případně pořídit pořádnou koloběžku? Jestli vás to už na kole ani bruslích nebaví a žádáte si změnu, víme, kam vás poslat.

1. Velorama

Kde: Šmeralova 6, Praha 7

Velorama je krám se solidním týmem lidí, kteří vám poradí ve všech směrech při výběru kolobky. Ladislav Bláha, který je majitelem obchodu, se v tom doopravdy vyzná a ke všemu se stará o osvětu zákazníků a nadšenců. Velorama má svůj vlastní YouTube kanál, kde najdete i videorecenzee – to je prostě paráda, velmi vám to pomůže ve výběru. Krom koloběžek prodávají/půjčují i skládací kola.

Velorama má ještě jednu výhodu – vdle dobrého zákaznického servisu je taky dost dobře umístěna kousek od centra, na Letné. Odtud si po vypůjčení můžete naplánovat po městě pár dobrých tras – nemluvě o přilehlé Stromovce. Za půjčení kolobky na odpoledne zaplatíte 200,- Kč. Více info na webu Veloramy.

Otevírací doba: Út 12-18, St až Pá 12-19

Co půjčují za značky: MIBO, Kostka, Kickbike

2. Prague Scooters

Kde: Naskové 998/28, Praha 5

Půjčovnu pravých nadšenců do koloběžek najdete v pražských Košířích. Specializují se spíš na zahraniční klienty – nabízí i projíždky po Praze s profesionálním průvodcem. Můžete si u nich objednat přívoz kolobek i průvodce na určité místo a projet si Staré město, Vyšehrad, pražské ostrovy nebo Pražský Hrad.

Výpůjčné na půl dne za jednou koloběžku, cca 5 hodin je 150,- a na 24 hodin stojí 350,- Kč, což nepočítáme ceny za dovoz kolobek na určité místo. Po domluvě mají koloběžky i na prodej.

Výpůjčku si domluvte na čísle: 731 558 001

Co půjčují za značky: MIBO a Kostka

3. Koloběžíme

Kde: U Biotopu Radotín, K Lázním, Praha 5

Koloběžíme má rozdělenou prodejnu a půjčovnu – tu najdete u koupaliště Biotop Radotín. A když se případně zamilujete do té krásky, na které jedete, koupit si ji můžete na pobočce na adrese Vinohradská 162, Praha 3.

Koloběžíme se snaží kolobrndy přiblížit právě dospělým a ukázat jejich zjevné výhody. Zaměřují se bohužel pouze na jednu značku, takže si u nich nemůžete vyzkoušet i jiné výrobce. Půjčovné nad dvě hodiny stojí od 150,- do 300,- Kč, podle typu vybrané koloběžky. Kompletní ceník najdete zde.

Otevírací doba půjčovny: Po - Pá od 14:00 do 19:00 (po dohodě do 20:00)
So - Ne + svátky 9:00 - 19:00 (po dohodě do 20:00)

Co půjčují za značky: Kostka

4. Svět koloběžek

Kde: Türkova 828/20, Praha 4

Svět koloběžek má pravdu veliký výběr zboží a velkou výhodou je pro vás jejich zkušebna, kde si můžete koloběžky rovnou sami projet a nespoléhat se na recenze z internetu. K dispozici je pro jejich vyzkoušení i venkovní stan. Půjčovné na jeden den je zhruba 300,- Kč na den. Kompletní ceník je na webu.

Otevírací doba: Po10:00 - 18:00, Út 9:00 - 18:00, St 9:00 - 18:00, Čt10:00 - 19:00, Pá 9:00 - 15:00, So a Ne zavřeno.

Co půjčují za značky: MIBO, Kostka, Yedoo, Micro

5. Yedoo

Kde: Radlická 80, Praha 5

Yedoo jsou na trhu mezi českými koloběžkami nejlevnější variantou. Pokud tedy přemýšlíte o koupi první koloběžky do tří až čtyř tisíc, je jasné, že na Yedoo mrknete jako první. Není to ale ovšem tak, že čím levnější, tím lepší. S cenou u koloběžek roste i kvalita. Jestli se vám Yedoo ale opravdu líbí, není důvod, proč je nezkusit. Půjčit si je můžete v jedné z půjčoven pro Yedoo, Intra-Piko na Radlické ulici (web najdete zde). Více o Yedoo a jeho půjčovnách najdete na tomto odkazu.

Otevírací doba: Po-Pá 8:30-16:00

Pokud koloběžek stále nemáte dost, TADY máte recenzi na koloběžku MIBO Mastr. A k tomu ZDE ještě máte 12 důvodů, proč zahodit kolo a drandit po městě na kolobce.

Komentáře