1. Chlorine Trifluoride
Extrémně nebezpečná látka, kterou vynalezli nacisté během druhé světové války. Jejich původním cílem bylo vyrábět několik tun měsíčně a vyzbrojit s ní své vojáky. Každý, kdo ale zjistil, jak moc je účinná, od ní dal hned ruce pryč.
Měla sloužit k likvidaci nepřátelských bunkrů a všeho živého uvnitř. Stačí totiž jen málo a vše s čím tato látka přijde do styku začne hořet. Dokonce i nehořlavé materiály se roztaví v obrovských teplotách. Takže s ní můžete zapálit i cihly nebo věci, které již jednou shořely.
2. Azidoazide Azide
Nemáte téměř žádnou šanci zabránit hroznému a ničivému výbuchu. Tahle látka je totiž tak citlivá, že k ničivé reakci dojde téměř okamžitě. Vědci o ní vědí jen málo, protože i ten nejjemnější test, který by chtěli provést, povede k explozi. Stačí s ní totiž jen hýbat, nebo se jí dotknout, nechat ji v klidu na skle, vystavit ji silnému světlu nebo rentgenovému záření a už vám hrozí, že přijdete o prsty. A po pravdě řečeno nemusíte s ní udělat vůbec nic a i tak může dojít k reakci. Jednou totiž vědcům vybuchla v temné, izolované místnosti.
3. Dimethylcadmium
Pekelný oheň i výbuchy jsou děsivé, ale co takový tichý zabiják? Tuto látku objevil Erich Krause v roce 1917 a vy se jí raději obloukem vyhněte. Stačí, aby se do vašeho těla dostalo jen nepatrné množství a máte vysokou šanci, že téměř hned zemřete. Pokud ne okamžitě, tak s nejvyšší pravděpodobností pak za nějaký čas na rakovinu, kterou způsobí právě tato látka. A co když ji omylem rozlijete? Při reakci s vodou vybuchuje a při tření vzplane, takže nemáte šanci po sobě ani uklidit.
4. Thioacetone
Tahle látka vás nezabije, ale budete si přát, aby se tak stalo. v roce 1889 v německém městě Freiburg došlo v laboratoři jednoho vědce k smrduté nehodě. Zkoumal látku, která je obsažena v rozkládajícím se mase, jenže ji omylem rozlil. Tím vznikl Thiaceton, jenž se dá s jistotou označit za nejvíce zapáchající chemikálii světa. Lidé v blízkosti začali okamžitě zvracet, měli závratě a někteří omdlévali. Zápach se během chvíle rozšířil po celém městě. To muselo být následně evakuováno. Ještě je toho spousta, co se o této látce neví, ale nikdo se příliš nemá k tomu, aby ji zkoumal.
5. Fluoroantimonic acid – Kyselina fluoroantimoničná
Nejsilnější známá kyselina světa! Jediné místo, kde ji můžete skladovat, je uzavřená, teflonová nádoba. Sklo, ve kterém se většina kyselin uchovává, totiž rozleptá jako papír. S vaším tělem by si poradila s mnohem větší efektivitou. Jakmile by se prožrala přes kůži a svaly, dostala by se ke kostem a v moment, kdy by došlo k reakci s látkami obsaženými ve vašich kostech, by je to doslova spálilo. A proto téměř jediná věc, která se s touto kyselinou dá dělat, je se na ni dívat.
A TADY máte 5 nejtoxičtějších míst na planetě Zemi, na kterých žijí lidé.