4 nejlepší pocty závodním jezdcům a jejich umění

A za všemi je proslulý finský střihač Antti Kalhola - obyčejné záběry, které vidíte na Eurosportu, dokáže přetvořit v emocemi nabitou jízdu, při které budete brečet i jásat.

Obrázek uživatele Dr. techn h.c. Franz Hackenburg
Po studiu na technické univerzitě ve Štýrském Hradci nastoupil do vývojového oddělení automobilky Porsche, nyní působí jako nezávislý konzultant pro média. Je ženatý, má dvě děti a fretku jménem Muschi.

1. Carlos Sainz a Luis Moya v roce 1998

Jeli si pro vítězství, ale 400 metrů před cílem měli v motoru díru o velikosti tenisáku. Nedalo se nic dělat. Vše, co celý rok dělali, bylo ztraceno.  

2. Ayrton Senna

Nemilosrdný pilot, který nikdy nic nedal soupeřům zadarmo. A ani sobě. Jeho cílem byla absolutní dokonalost, dominance, vítězství za téměř každou cenu. Zemřel v na italském okruhu Imola v roce 1994, když mu volant společně s tyčí řízení prorazily helmu po nárazu do svodidel v zatáčce Tamburello.  

3. Jde o každou sekundu

Obecná pocta nejen jezdcům ale i strojům, které sedlají. Hrdinství i absurdita automobilových závodů v několika minutách.  

4. Nejsem řidič. Jsem závodník

Jezdit rychle vážně není legrace. Kdo si myslí, že je to jen o noze na plynu, mýlí se, a to velmi hrubě. Smrt je opravdu všude.

Komentáře