10 životních pravd, které jsme si odnesli ze seriálu Walker, Texas Ranger

Obrázek uživatele Dominik Landsman
14.7.2017, 07:07

Ryšavý Cordell Walker a jeho přičmoudlý podržtaška Trivette nám ukazovali, jak se v Texasu bojuje se zločinem.

Dobrodružný seriál, který byl plný akce, hlubokých myšlenek a který byl zároveň výpovědí jednoho velkého přátelství i lásky, nám toho dal mnohem více než jen bezduchou akční podívanou.

1. Když vám někdo ujíždí autem, stačí vyskočit a prokopnout mu čelní sklo. Tím dotyčného naprosto zmatete a on se buď vybourá, nebo prostě zastaví a vystoupí.

2. Jestliže se někdy dostanete do situace, kde se střílí, není třeba panikařit. Stačí pár úhybných manévrů a střelce zneškodníte kopem s otočkou. Ostatně na jakýkoliv zločin stačí kop s otočkou.

3. K předešlému bodu. Na světě není nic účinnějšího, než je kop s otočkou. Nemusíte běhat. Nemusíte střílet. Nemusíte umět malou násobilku. Nemusíte nic. Stačí, když umíte kop s otočkou, a svět vám bude ležet u nohou.

4. I když jste zrzavý postarší chlap, který s největší pravděpodobností nemá mimické svaly a jeden výraz používá úplně na všechny emoce, můžete se stát televizní hvězdou.

5. Ať už máte den jakkoliv na hovno, ať se vám dařilo nebo ne, stačí večer zajít do baru, který vlastní bývalý ranger, říct tam jeden trapný vtip, a všichni dokola se smíchy zlomí v pase a nálada je hned o dost lepší.

6. Průměrný texaský zločinec je klasický kretén, kterému nestačí provést samotný zločin, ale musí u něho ještě poškodit například vdovu, hodného staříka nebo unést ze sirotčince dítě, které je dobrý v matematice. Tím pádem na sebe přivede zlobu strážců zákona o to větší.

7. I když jste naprosto kožený rezavý suchar, který trousí jedno trapné morální ponaučení za druhým, můžete i tak sbalit blonďatou státní návladní.

8. Pokud jste kožený rezavý suchar a pracujete jako texas ranger, tak tu vaší blonďatou státní návladní, kterou jste sbalili, několikrát měsíčně někdo unese, někdo ji bude chtít zabít nebo něco podobného.

9. Černoši v Texasu již nemusejí sklízet jenom bavlnu. Několik z nich nosí kovbojský klobouk, pobíhají po Texasu s rezavým postarším pánem a řeší zločiny tím, že rezavý pán na potkání skopává padouchy kopem s otočkou.

10. Pokud jste postarší vysloužilý ranger s nadváhou a otevřete si ve městě bar, co čtrnáct dnů vás někdo střelí brokovnicí do břicha, ale vy to stejně dáte. Vy stejně nezemřete a za pár dnů už zase strašíte v tom svém baru a čekáte na dalšího střelce, který to do vás napere.

A TADY se dozvíte, kterých deset životních pravd jsme si odnesli ze seriálu Pobřežní hlídka.


Komentáře