10 nejslavnějších motorkářských gangů

Jedete po dálnici, pustíte ostřikovače a najednou vidíte, že se vedle vás otírá chlápek na motorce. Pokud má vzadu na bundě výšivku, může to být poslední chyba vašeho života.

Obrázek uživatele Vaclav Rybar
Kulturní barbar, oktanový pozér, vrah masa a poživatelných potravin všeobecně.

1. Abutre´s (Brazílie)

abutre_

Největší brazilský gang má pobočky i v Argentině a nově i ve Španělsku, Japonsku nebo USA. Abutre znamená v portugalštině sup, takže se nedivte, až se na vás tahle partička slítne. Podle povídaček se ale věnují bokem hlavně pašování drog, prostituci a vydírání, takže jejich společenská nebezpečnost je relativně nízká.

2. The Rebels (Austrálie)

rebels

Největší australský gang má na kontě snad všechno od drog přes vydírání, únosy a dokonce i atentáty a popravy. V Austrálii má 70 poboček a musí se tu o území přetahovat s konkurencí, takže někomu občas ujede ruka a jsou z toho mrtví na titulních stránkách.

3. Solo Angels (Mexiko)

solo_ang

Jeden z nejslavnějších mexických gangů, který udržuje dobré vztahy i s kalifornskými motorkáři, takže bacha, koho naštvete, protože kámoši si to vždycky navzájem řeknou. Vzhledem k tomu, že jsou blízko u hranic, pašují kromě drog i lidi a zbraně. Jednou ročně pořádají spanilou jízdu, ale nenechte se tím zmást, patří do kategorie nejnebezpečnějších spolků vůbec.

4. Sons of Silence (USA)

sons_

Rozpínají se kolem Colorada a je jich čím dál tím víc. Vzhledem k jejich snaze uznat bílou rasu jako nadřazenou se nelze divit ani jejich rostoucí popularitě v Německu. Pašují drogy, zbraně a holky, přičemž ani jedno z toho se nebojí používat. Podle FBI jde o jeden z pěti nejnebezpečnějších amerických gangů.

5. Vagos (USA)

vagos

Jeden z nejrychleji rostoucích gangů v Kalifornii, kde se to vůbec motorkáři jen hemží. Vagos alias Green Nation poznáte podle toho, že mají zelené šátky nebo zelenou výstroj. Gang má pobočky i v Mexiku, takže jeho členská základna (stovky po zuby ozbrojených chlapů) je napůl americká a napůl hispánská.

6. Warlocks (USA)

warlocks

Motorkářské gangy se navzájem občas kamarádí (jindy se řežou jako koně), ale s Warlocks nechce mít žádný nic společného. Výhradně bělošský gang je relativně malý, což je dáno přísnými přijímačkami, ale vynahrazuje si to brutalitou svého konání. Pohybují se zejména na Floridě a v Pensylvánii.

7. Bandidos (Mexiko)

bandidos

V jejich logu je legrační panáček z reklamy na chipsy, ale nenechte se zmást. Tenhle klub má pobočky v šestnácti zemích a dokonce zakládá i falešné pobočky, které v případě průšvihu odvedou pozornost policie od skutečných pachatelů. Vznikli v Texasu, ale rozšířili se po hranici do Mexika a časem i na ostatní kontinenty. Hodně silní jsou v Austrálii.

8. Outlaws (USA)

Rocker-Beerdigung - "Outlaws" trauern um Mitglied

Nejstarší gang vůbec, založený už v roce 1936. Ze severu Ameriky se přesunuli hlavně do Kanady. Tady ovládají hranici a vaří drogy, aby se nějak uživili. Z profitu financují války s dalšími gangy, které mají o přeshraniční byznys zájem, případně se snaží rozšiřovat do Evropy a Austrálie.

9. Mongols (USA)

mongols

Úhlavní nepřítel Hell´s Angels. V osmdesátých letech jim Mongolové (pojmenovaní a inspirovaní rozpínavostí Čingischánovy říše) sebrali značnou část kalifornského rajónu, ačkoliv jsou počtem členů zhruba čtvrtinoví. Domluvili se totiž na spolupráci s hispánskými pouličními gangy v L.A., výměnou za to, že jim pomohou s gangy afroamerickými. Tahle křehká dohoda funguje dodnes a drží Mongoly vysoko ve hře.

10. Hell´s Angels (všude)

hells_

Největší a nejslavnější gang vůbec. Vznikl v roce 1948 v Kalifornii, o kterou se dnes pere s konkurenčními Mongoly. Na místo a slávu Pekelných andělů si dělá zálusk každý, ale v očích lidí je právě tenhle gang synonymem pro drsňáky na harlejkách. Může za to i mediální protežování ve filmech a knížkách, stejně jako krvavá stopa, která se za gangem táhne v USA i jinde. Andělé mají stovky poboček v 26 zemích na všech kontinentech. Celkem jde o skoro tři tisíce členů, přičemž svoje frčky si musí zasloužit, takže až někoho uvidíte, spočítejte si frčky. Jestli jsou všechny čtyři (tj. jde o plnohodnotného člena gangu), tak radši rychle upalujte opačným směrem.

A TADY se podívejte na velké finále Moto Junior.

Komentáře