10 nejšílenějších konspiračních teorií: Na těchto výmyslech ani zrnko pravdy nenajdete

Konspirační teorie jsou jakýmsi kořením historického i současného dění. Některé věci se těžko vysvětlují, tak proč si je nevysvětlit po svém za pomoci celosvětových spiknutí, mimozemšťanů a nadvlády obskurních tajných společností, že?

Zatímco některé konspirační teorie pouze provokativně nabízí možná řešení zatím nezodpovězených a často i nezodpověditelných otázek, jiné jsou na první pohled výplodem choré mysli paranoidních šílenců a nemůže jim věřit snad nikdo, kdo má alespoň náznak zdravého rozumu. Uznejte sami, považujete následujících 10 tvrzení, která někdo vydával za pravdu, za absurdní, nebo myslíte, že by na nich něco mohlo být?

1. Finsko neexistuje

O Finsku, jako jedné ze skandinávských zemí, jste nepochybně slyšeli, někteří jste ho možná i navštívili. Existuje nicméně početná skupina lidí, kteří pevně stojí za tím, že Finsko vůbec neexistuje a jedná se o utajovaný komplot Japonska a Ruska, kteří z moře v oblasti, na které tvrdí, že je pevnina Finska, mohou bez obav těžit ropu. Hlavní město Helsinky je podle nich ve Švédsku a všechny okolní státy dostávají velké peníze za to, aby o celé záležitosti mlčely.

2. Židovští cvičení žraloci zabijáci

Egyptský resort Šarm aš-Šajch se potýká s velkým odlivem turistů. Kromě hrozby teroristických útoků za to může i zvýšený počet útoků žraloků v Rudém moři. Guvernér sinajské oblasti Mohammed Abdel Fadil na to má jasné vysvětlení, které se vší vážností prezentoval na několika tiskových konferencích. Žraloci jsou speciálně vycvičení izraelským Mosadem, jehož agenti jim pomocí družic GPS vymývají mozek a motivují je k útokům na turisty, aby poškodily region. Jaká družice asi vymyla mozek guvernérovi?

3. Stephen King zavraždil Johna Lennona

Frontman Beatles John Lennon byl 8. 12. 1980 zastřelen šíleným fanouškem Markem Chapmanem, toliko fakta. Asi znáte konspirační teorii o tom, že Lennon vlastně nezemřel a žije v ústraní. Ale co už asi znát nebudete, je teorie o tom, že Lennona ve skutečnosti zabil hororový spisovatel Stephen King na objednávku Richarda Nixona a Ronalda Reagana. Chapman byl pak jen najatý herec podobný Kingovi. Důkazem má být to, že King nikdy šiřitele této verze nezažaloval, tudíž jim vlastně dává za pravdu.

4. Měsíc je podvod

Nejenže se na Měsíci nikdy nepřistálo, ale ani nemohlo, protože Měsíc (stejně jako Finsko v bodě 1.) vůbec neexistuje. Už těsně po prvním přistání Apolla 11 v roce 1969 se začalo spekulovat o tom, že vše bylo nahrané. Někteří konspirátoři šli ještě dál a tvrdí, že ani samotný Měsíc vůbec neexistuje. Respektive Měsíc existovat v minulosti měl, ale byl zničen a ten současný je jen hologram, který je na oblohu promítán, aby byla tato skutečnost bůhvíproč utajena. Jen panují neshody o tom, zda za tím vším stojí Rusko nebo USA, jejichž konspirační teoretici se z podvodu vzájemně obviňují.

5. Tajné album Beatles

Muž vystupující pod jménem James Harrison se rozhodl splnit sen všech fanoušků Beatles a oznámil, že vlastní kopii nikdy nevydaného alba této hudební legendy. Radost ale zkazil tím, že dodal, že se jedná o album z alternativního vesmíru, ve kterém se Beatles nerozpadli a on ho získal od cestovatele v časoprostoru. Ve skutečnosti se jedná o remixy písní ze sólové tvorby jednotlivých členů, což ovšem Harrison popírá a vysvětluje tím, že "Brouci" měli jen v obou vesmírech podobné nápady.

6. Saddám Husajn - pán hvězdné brány

Znáte skutečný důvod americké invaze do Iráku? Podle držitele dvou doktorátů Michaella E. Sally odhalil americký prezident Bush skutečnost, že irácký diktátor Saddám Husajn je vlastně reinkarnací biblického krále Nebukadnesara II., který se chystá otevřít hvězdnou bránu a uskutečnit tak mimozemskou invazi na Zemi. K hvězdné bráně měl pak Hussajn přijít tak, že mu sumerská božstva prozradila, kam byl portál ukryt v roce 1700 před Kristem a Saddámovi jí stačilo jen vykopat. Naštěstí prý Bush zasáhl včas. U doktora Sallyho očividně ke včasnému zákroku psychiatra nedošlo.

7. Obama na Marsu

Americký exprezident Barack Obama podle právníků Andrewa Basiaga a Williama Stillingse dokázal ještě pozoruhodnější věc než to, že se stal prvním černošským prezidentem USA. Údajně měl být i jedním z prvních lidí, kteří se prošli po povrchu Marsu. Podle Basiaga a Stillingse byl Obama v 19 letech součástí supertajného projektu CIA, který na Marsu testoval možnosti teleportace mezi planetami. CIA ho pak zároveň instalovala i do Bílého domu, kde jako prezident mohl jako jediný zničit veškeré důkazy.

8. Pyramidy postavili dinosauři

Egyptské pyramidy jako jeden z divů světa dodnes zamotávají hlavu vědcům a historikům, kteří stále nenalézají uspokojivá vysvětlení toho, jak se lidem v primitivních podmínkách podařilo vůbec postavit gigantické kolosy z extrémně těžkých kamenných kvádrů. Existuje ale spousta nepříliš uspokojivých vysvětlení, kterým vévodí teorie, podle které faraoni využívali na práci ochočené dinosaury, kteří suplovali práci jeřábů. Sice se staroegyptská civilizace s dinosaury míjí asi o 65 milionů let, ale oni si ti Egypťani určitě nějak poradili.

9. Michael Jackson byl zavražděn Íránem

Král popu zemřel na předávkování léky, které mu podával jeho osobní lékař Conrad Murray. Toho ale podle mnoha lidí měla platit íránská vláda, která měla eminentní zájem na Jacksonově smrti. Prezident Ahmadínežád měl Jacksonovu smrt použít na odvedení pozornosti od protestů, které se mu pak podařilo potlačit. Proč si ale Írán vybral jako oběť zrovna Jacksona a ne třeba Michala Davida.

10. NASA plánuje apokalypsu

Americká kosmická agentura NASA měla veškerý vesmírný program používat jen jako zástěrku pro svůj skutečný účel, kterým je spuštění biblické apokalypsy. V tajném projektu Blue Beam má NASA připravovat spuštění gigantické hologramy biblických postav, které budou promítnuty do atmosféry a povedou k tomu, že celý svět prožije těžký náboženský šok a sám sebe zničí. Kdo a proč měl inženýry NASA projektem soudného dne pověřit, se neví. Buď to byli ilumináti, papež nebo sám Hitler, vyberte si.

Pokud něčemu z výše uvedeného věříte a platí tedy o vás i něco z tohoto seznamu, proč jste debil, máme pro vás špatnou zprávu...

Komentáře