fb pixel 10 nejdražších balených vod na světě – G.cz
Vyhledávání

10 nejdražších balených vod na světě

Voda není víno, ale někteří prodavači to zřejmě vidí opačně a snaží se jí balit do atraktivního marketingu za velké peníze. Nechali byste se zlákat?

Václav Rybář
Václav Rybář 8.8.2015, 15:00

1. Fiji (75 Kč)

Extrémně populární prémiová voda z Fidži, kterou v USA kupují lidé po kartonech. Obří marketing, možnost donášky až pod nos a čistý zisk třiceti korun na každé lahvi. Poptávka je tak veliká, že to vodní zdroje na Fidži vysává do pověstného dna.

2. VOSS: Voda z Norska (175 Kč)

Tuhle vodu v hezky tvarované lahvi najdete v lepších klubech a restauracích. Nenechte se ale opít rohlíkem, firma drobným písmem na zadní straně píše, že voda je sice z Norska, ale už pár let ji nečerpá u Vossu a jeho slavných fjordů, jak název naznačuje.

3. Evian: Limitovaná edice (200 Kč)

Běžný Evian, lepší vodu z francouzských alpských vrtů, si může dneska dovolit každý. Co takhle limitku v lahvi navržené uměleckým ředitelem zeměkoule, abyste si připadali výjimečně, když usrkáváte na nějakém gala nebo na důležité výstavě? Hlavně tu lahev nezapomeňte patřičně ukazovat okolí.

4. Tasmánský déšť (250 Kč)

Amatéři čerpají vodu z pramenů, Tasmanian Rain ale zachytává déšť shůry a citlivě ho filtruje, aby vám dodal tu nejprůzračnější esenci přírody. Tahle voda se nikdy nedotkla špinavé země, a proto je podle výrobce nejčistší. Samozřejmě její přísun je omezený, a tak si připlatíte.

5. Aquadeco (300 Kč)

Lahev vody, co vypadá jako nějaká soška nebo cena, kterou jste dostali na festivalu íránských filmů? Jistě, pohádka o nádherných a nezkažených kanadských ledovcích, ze kterých se vodní pramen doluje, jest přesvědčivá, ale ty peníze platíte hlavně za skleněný ingot, v němž se tekutina nachází.

6. Deset tisíc let před Kristem (350 Kč)

Na cestu časem vás vezme voda jménem 10 Thousand BC. Výrobce ji doluje z hlubokých vrstev ledovce, které jsou - jak název naznačuje - poměrně staré. Voda naštěstí nemá záruční lhůtu, takže si u tuhle stařenku můžete užít. Vytřískat z ledovce jednu várku prý trvá tři dny. To kdybyste si snad mysleli, že je ta cena přemrštěná.

7. Veen (575 Kč)

Ta nejlepší voda z Laponska a Himalájí. Někteří z nejlepších šéfkuchařů se přiznali, že ji používají při servírování čaje hostům ve svých restauracích a vinařský cech ji několikrát po sobě vyhodnotil jako nejlepší vodu, kterou lze servírovat k vínu.

8. Třpytivá voda (1000 Kč)

Tohle je docela obyčejná voda z Tennessee, ale nějakého podnikavce napadlo pomlátit lahev lesklými krystalky, napálit vysokou cenu a nazvat ji Bling H2O. Podle očekávání je oblíbená mezi abstinujícími celebritami, které tak i při pití nealka mohou dávat najevo, že na to prostě mají.

9. Fillico (6875 Kč)

Japonská firma sama sebe označuje za dodavatele vodních klenotů a dokonce má vlastní butik, ve kterém nabízí hned několik variant lahví. Spolupracuje s firmou Swarovski a čerpá vodu z japonských zaručeně přírodních zdrojů.

10. Kona Deep (10 000 Kč)

A na závěr nejdražší, ale taky poměrně zajímavou životadárnou tekutinu. Společnost Kona ji čerpá tisíc metrů pod hladinou moře u havajského pobřeží. Podle průzkumů je voda asi dva tisíce let stará a tedy patřičně vyzrálá. Pokud tedy od vody vyžadujete právě tohle.

A TADY máte 10 nejdražších čokolád na světě.

Podobné články

Doporučujeme

Další články